Twitch Üzerinde Nasıl Para Kazanılır?

0
25

Herkese merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız yine para kazanma hakkında olacak. Ve yine bunu internet aracılığı ile yapacağız. Önceki yazılardan farkı bu sefer canlı olarak yaptığınız bir iş üzerinden kazanıyor olacaksınız parayı. Bugünkü yazı Twitch hakkında olacak. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak Twitch üzerinden para kazanmayı yazdık.

Twitch'den nasıl para kazanılır?

Twitch üzerinden genel olarak bağışlar yoluyla para kazanabilirsiniz.

Twitch para veriyor mu?

Twitch platformunda parayı bağışlar veya reklamlar yoluyla kazanırsınız.

twitch

Twitch üzerinde yayın yaparak hayatını geçiren oyuncular, yayıncılar var. Yani bu aslında tamamen bir yaşam tarzına dönüşüyor diyebiliriz. Kimi Esporcu ise bunu kitlesini elinde tutmak için keyfi yapıyor.

Bu Twitch yayıncılarını şu linkten bulabilirsiniz; Twitch Yayını Yapan Esporcular Tabi demek istediğim canlı yayına geçtiğiniz an para kazanmaya başlamıyorsunuz. Ya da Twitch size canlı yayın yapıyorsunuz diye para ödemiyor. Bunu anlatmaya çalışacağım bu yazıda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Adsense alternatifi en iyi ve en güvenilir iki reklam firması

Twitch Üzerinde Nasıl Para Kazanılır:

Twitch üzerinde edindiğiniz abone ve aldığınız bağışlar üzerinden para kazanırsınız. Tabi bu ne kadar iyi bir yayıncı olduğunuza göre değişiyor. Aslında yaklaşık 11 senedir var olan bu platform ülkemizde Youtube üzerinden para kazanan insanlar arttıkça ve genel medyanın bunu haber yapmasıyla yükseldi desek yanlış olmaz.

Sosyal medyadan kazanılan paradan haberdar olan insanlar işlerinde kazandıkları parayı bu sektöre yatırım yaparak bir yayıncı hale gelmiştir hatta.

Aslında bu işte de kalite aşırı önemli. Yani bu işe sadece para için giren birinin özgünce çalışıp başarılı olabileceğini açıkçası düşünmüyorum. Çünkü bir işi iyi yapmak için o işi sevmek gerekiyor bana kalırsa.

E oyunları ve yayın yapmayı insanlara hitap etmeyi sevmeyen birinin de bu platformda fazlasıyla barınabileceğini sanmıyorum. Konumuza dönersek bu platformdan para kazanma yolları değil de nasıl para kazanılır onu şöyle özetleyebilirim;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dropshipping Nasıl Yapılır? Dropshipping İle Para Kazanmak

Twitch’ten Para Kazanma İşleyişi:

Twitch üzerinde bir abonelik sistemi mevcut. Ancak bu abonelik sistemi Youtube’daki abonelik sistemi ile aynı değil. Burada abone olan insanlar abone oldukları yayıncıyı beğendikleri için onun daha iyi yerlere gelmeleri için o yayıncılara aylık ödeme şeklinde abone oluyorlar. En ucuz abonelik ücreti 5 dolar iken bunun bir üst limiti yoktur.

Yani bir yayıncıya 5 dolar üzerinde istediğiniz bir miktarı aylık düzenli olarak ödeyerek destek olabilirsiniz. Ancak bir yayıncıyı takip etmek abone olmak için sadece para vermeli bir sistem yok tabiki. Abone olup para vermeyecek insanlar için ise ”Takip Et” butonu mevcut bu sayede istediğiniz yayıncıyı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İşin bir de bağış kısmı var. Adı üstünde bağış burada devreye gönlünüzden ne geçerse demek giriyor. O yayıncı için gönlünüzden ne geçerse onu ona atıyorsunuz.

twitch-uzerinden-para-kazanma