İzlenecek En İyi 5 Sitcom Dizi

0
21
sitcom dizi

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda karantina günlerinde evlerinde yapacak iş, hobi arayanlarınız için bir rehber ile karşınızdayız. Tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi ülkemizde de bir çok etkisi ve karantinaya yani insanların eve kapanmasına neden olan korona virüs yüzünden, evimizde yapacak daha doğrusu vakit geçirecek aktivite arayışına giriyoruz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

 İlginizi Çekebilir : Evde Yapabileceğiniz 4 Hobi

Yaklaşık 1 aydır okulların kapalı olması ve esnafların ise 2 3 haftalık bir süre ile kepenkleri kapatmasını hesaba kattığımızda yaklaşık olarak 1 aydır evdeyiz ve bu süre uzayabilir de. Kimimiz evde geçirdiği vakti dizi, film izleyerek geçirirken başka bir yanda sabahtan akşama kadar oyun oynayanlarımız da var.

Öncelikle sitcom Dizi nedir, bundan bahsedelim. Sitcom insanları eğlendirme amaçlı ilk olarak yurt dışında yapılmaya başlanmış 25-30 dk güldürme amaçlı olan tiyatro benzeri bir gösteridir. Bu bahsedeceğim dizilerin bölümleri de 20 ila 30 dk arası bir süreye sahip.

Bu yüzden bir oturuşta bir sezon bitirebilirsiniz belki de diyorum.Bugünkü yazımızda ise sizlere rahatlıkla bir oturuşta belki de bir sezon bitirebileceğiniz ”Sitcom Dizi” konseptinden bahsedip, sıralama kaygısı gütmeyip bu dizilerden sırasıyla bahsedeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yürüyüş Şeklimiz Sağlığımızın Nasıl Olduğunu Gösteriyor

İzlenecek En İyi 5 Sitcom Dizi

friends
İzlenecek En İyi 5 Sitcom Dizi

 

Friends:

 • Dizinin Başladığı Tarih: 1994
 •  Dizinin Bittiği Tarih: 2004
 •  Sezon Sayısı: 10

Dünyanın en ünlü sitcomlarından biri olan Friends, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sitcom dediğimiz zaman akla ilk gelen dizilerden.

Dizi bir grup arkadaşın gündelik hayatını, birbirleriyle yaşadığı maceralı anlatıyor. Kısacası gündelik hayatta arkadaşlarınızla ne yapıyorsanız bunların kameraya alınıp dizi haline getirilmesi diyebiliriz. Friends’i Netflix üzerinden olmasa da internette bir çok platform ve internet sitesinden bulup rahatlıkla izleyebilirsiniz.

sitcom dizi

How I Met Your Mother:

 • Dizinin Başladığı Tarih: 2005
 • Dizinin Bittiği Tarih:  2014
 • Sezon Sayısı: 9

Sitcom denildiğinde listemizin ilk sırasındaki Friends ile birlikte akla gelen ilk dizilerden biri olan How i Met Your Mother, 5 arkadaşın arasında geçen bir hikâye üzerinde şekilleniyor. Dizinin başrollerinden Ted’in, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatıyor. Dizi 9 sezondan oluşuyor. Bir oturuşta kalkmadan bölüm bölüm günlerinizi geçirebileceğiniz dizinin 9 sezonuna da Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

Broklynn Nine Nine:

broklynn nine nine

 • Dizinin Başladığı Tarih: 2013
 • Dizinin Bittiği Tarih: Dizi 7. sezonuyla devam ediyor.
 • Sezon Sayısı: 7

Yukarıda bahsettiğim iki sitcom efsanesi ve başyapıtına göre daha yeni ve daha genç bir dizi olan Broklynn Nine Nine, diğerlerine göre farklı bir konsept işliyor. New York Polis Departmanının 99. bölgesinde dedektif olan Jake Peralta işini çok iyi yapan, ama hala çocuk gibi davranan hiç bir sınır ve kural tanımayan disiplinsiz bir dedektiftir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   E Vitamini Corona Virüsünü Engelliyor Mu?

Dizinin ilk bölümünde karakol amirinin değişmesiyle birlikte yeni bir maceraya atılan Jake Peralta ve görev arkadaşları, bizi bu komik ve eğlenceli sitcomda sezonlar izlemeye davet ediyor. Halihazırda devam eden dizinin 7 sezonu bulunuyor. Bu 7 sezonun 5 sezonuna Netflix üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

That 70’s Show

that 70s show
That 70’s Show
 • Dizinin Başladığı Tarih: 1998
 • Dizinin Bittiği Tarih: 2006
 • Sezon Sayısı: 8

Yukarıda bahsettiğim 3 diziye nazaran gerek Türkiye’de gerekse dünyada hak ettiği değeri daha doğrusu daha iyi bir seyirci kitlesini hiçbir zaman alamadığını düşündüğüm That 70’s Show, adından da anlaşılacağı üzere 70’li yılları anlatıyor.

Family Guy

family guy
Family Guy
 • Dizinin Başladığı Tarih: 1999
 • Dizinin Bittiği Tarih: Dizi 18. Sezonuyla devam ediyor.
 • Sezon Sayısı: 18

3 Emmy ödülüne sahip dizi, kurgusal Quahog şehrinde yaşayan Griffin ailesinin etrafında şekilleniyor. İlk olarak 1998 yılında yayınlanan Family Guy, uzun yıllardan beri hız kesmeden devam ediyor. Eğer animasyon filmlerini seviyorsanız Family Guy’ı kaçırmamanızı öneriyorum.

Türkiye’nin Teknoloji Bloğu ve Teknoloji Rehberi Teknobilimadamı ailesi olarak, teknolojiyi en üst seviyede kullanmanız bizim amacımız ve görevimiz.

Sizlere bu karantina günlerinde evlerinizde vakit geçirirken daha doğrusu evlerinizdeyken vakit geçirmelik aktiviteler ve hobiler sunmuştuk. Bu yazımızla birlikte sunmaya da devam ediyoruz.

Göz Atabileceğiniz Rehberlerimiz:

Evde Yapabileceğiniz 4 Hobi

Karantinada Evlerinizden Gezebileceğiniz 10 Müze

Evde Vakit Geçirirken İzlenecek 4 Dizi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz