Karantinada Evlerinizden Gezebileceğiniz 10 Müze

0
34
karantina

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda karantina günlerinde evlerinde sıkılanlar için ve aynı zamanda müze severler için online olarak gezebileceğiniz 10 müzeyi derledik. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Son günlerde tüm dünyayı ve ülkemizi de saran ve ölümlere neden olan corona virüs hepimizi evlere kapatmış durumda. Önlem olarak yetkililer özellikle 65 yaş üstü olmak üzere vatandaşların evlerinde kalmalarını önerdi.

Hatta yurt genelinde rahatça gezmeleri ve tepki çekmeleri üzerine yapılan bir duyuru ile 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı.

Evimize kapandığımız karantina günlerinde dizi, film, oyun, kitap, müzik ve hobilerimiz derken elimizdeki aktiviteler bitiyor. E hal böyle olunca farklı zevkler ve farklı hobi arayışlarına giriyoruz. Bugünkü yazımızda ise sizlere online websiteleri üzerinden gezebileceğiniz 10 müzeyi derledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PAZARLAMADA YAPAY ZEKA KULLANIMI
İlginizi Çekebilir : Netflix’te İzleyebileceğiniz Efsane 2 Film Serisi

Karantina Günlerinde Gezebileceğiniz 10 Müze

1. British Müzesi, İngiltere

british müzesi
British Müzesi

Londra’nın en ikonik simgelerinden biri olan bu müzede dünyanın neredeyse bütün bölgelerinden toplanan Antik çağ eserleri ve etnografya koleksiyonları bulunuyor. Müzeyi gezmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

2. Vatikan Müzesi, İtalya

vatikan müzesi
Vatikan Müzesi

Dünyanın en büyük müzelerinden birisi olan Vatikan Müzesi, Rönesans döneminde Roma Katolik Kilisesi tarafından inşa ettirilmiş. Heykel müzelerinden resim galerisine kadar toplamda 54 galeriyi sanat severleriyle bulaştırıyor. Dilerseniz buraya tıklayarak bu görkemli müzeyi gezebilirsiniz.

3. Louvre Müzesi, Fransa

louvre müzesi
Louvre Müzesi

Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Louvre Müzesi, Paris’te yer alıyor. Tarih öncesi çağlardan günümüze kadar geniş bir sanat koleksiyona sahip olan bu müzeye gidemiyor olsak bile buraya tıklayarak internetten sergilenen eserlere ulaşabilir, içini 360 derece gezebiliriz.

4. Van Gogh Müzesi, Hollanda

van gogh müzesi
Van Gogh Müzesi

Hollanda’lı ünlü ressam Vincent Van Gogh’un çoğu eserlerinin sergilendiği bu müze, Amsterdam’a gelen turistlerin gözde mekanı. Buraya tıklayarak Van Gogh’un çizmiş olduğu 200’den fazla esere göz atabilirsiniz.

5. Metropolitan Sanat Müzesi, Amerika

Metropolitan Sanat Müzesi
Metropolitan Sanat Müzesi

Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden birisi olan Metropolitan Sanat Müzesi, Mısır, eski Doğu, Yunan ve Roma dönemlerine ait birçok eseri bünyesine bulundurmaktadır. Buraya tıklayarak müzede bulunan yüzlerce esere göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2500-3000 TL Arasındaki En İyi Laptop Modelleri

6. Modern Sanat Müzesi, Amerika

Modern Sanat Müzesi
Modern Sanat Müzesi

Çoğu insan tarafından batıya ait modern sanatın en iyi yansıtıldığı müze olarak görülen Modern Sanat Müzesi, koleksiyonunda tam 150.000 sanat eseri bulunduruyor. Müzenin içerisindekilere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

7. Belvedere Sarayı Müzesi, Avusturya

Belvedere Sarayı Müzesi
Belvedere Sarayı Müzesi

1668-1745 yılları arasında yaptırılan bu yapı, bir zamanlar Viyana’nın görkemli saraylarından biriyken şimdilerde bir müze olarak birçok önemli sanat eserine yer  veriyor.  RönesansBarok ve Neoklasik dönemlere ait eserleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

8. Akropolis Müzesi, Yunanistan

akropolis müzesi
Akropolis Müzesi

Yunanistan’ın başkenti Atina’da konumlandırılmış bu müze, Akropolis Tepesinden arkeolojik kazılar sonucu elde edilmiş eserlerden oluşuyor. Buraya tıklayarak kazılardan çıkarılan bu eserlere göz atabilirsiniz.

9. Orsay Müzesi, Fransa

orsay müzesi
Orsay Müzesi

Claude Monet’den Ferdinand Hodler’e kadar birçok eşsiz sanatçının eserlerinin bulunduğu bu müzenin içindekileri buraya tıklayarak görebilirsiniz.

10. Ulusal Sanat Galerisi, Amerika

ulusal sanat galerisi
Ulusal Sanat Galerisi

Kamboçya’da bulunan antik şehrin sergilendiği bu müze, ziyaretçilerine ücretsiz. Oraya gidemeyenler içinse bu linke tıklayarak müzeyi gezmek mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz