Ücretsiz e-Sertifika Alabileceğiniz 8 Platform

0
167
e-sertifika

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımızda sizlere evde kaldığınız günlerde kariyerinize daha doğrusu gelecekte kullanmak için CV’nize yani çalışma özgeçmişinize ekleyebileceğiniz sertifikalardan e-Sertifika, oturduğunuz yerden evinizden, internet üzerinden nasıl alınır sizlere bunu anlattık. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

E-sertifika nedir?

E-SERTİFİKA, e-eğitim şeklinde, internet üzerinden mesleki ve kişisel gelişim eğitimlere katılınması ve sonunda bu eğitimlere katılındığını kişilerin ispatlayabilmesi adına bir belge sağlanması fikri üzerine ortaya çıkmış bir olgudur.

Sertifika Ne İşe Yarar?

Sertifika aldığınız bölümde o işin ustası olduğunuzun tescilli belgesidir.

e-Sertifika Nasıl Alınır? E-sertifika alabileceğim platformlar nelerdir?

Bunlardan yazımızda bahsettik. 8 tanesini listeledik.

Korona virüs kapsamında karantina ilan edilen uzun süre daha evden çıkamayacağımız bugünlerde, geleceğin çalışma hayatını da değiştirecek gibi görünüyor. Günümüzde evde kalan çoğu insan webmasterlık yaparak ya da online işler arayarak geçimini sağlamaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Racing Team Turkey Le Mans'ta Türkiye'yi Temsil Edecek

Eğer dediğimiz gibi çalışma hayatı değişecekse, hedeflediğimiz kariyeri gerçekleştirme yollarımız da değişecek. Bu yolda ilk olarak bizi rakiplerimizden önce atmak için bilgi ve becerilerinizi kanıtlamak için de e-sertifikalar çok işimize yarayacak.

Ücretsiz E-Sertifika Alabileceğiniz 8 Platform

Eğitim sürecini tamamlandığımızda eğitim belgemizi veren eğitim programlarında, aklınıza gelebilecek neredeyse her türlü konuda bilgi alabilirsiniz. Yani ben bu konuyla ya da başka bir konuyla ilgileniyorum acaba var mıdır?

Bunun eğitimini alabilir miyim, diye düşünüyorsanız vereceğimiz sitelere bakmak size bir şey kaybettirmez, hatta hayatınızı yönlendirecek şeyler katabilir.

İlginizi Çekebilir : Teknobilimadamı İYAD Üyesi Oldu

 Dijital pazarlama eğitimlerinden, sosyal medya yönetimine kadar birçok farklı konu bulunuyor; hatta dilerseniz tasarım eğitimleri bile alabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sertifikalar bilgi edinme dışında özellikle işe giriş için işinize yarayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bitcoin ile kahve almak: Starbucks'tan yeni gelişme!

Önemli olan bize hitap edeni bulup, kariyerimizi daha doğru, daha yukarı yerlere çekmek için doğru çalışmaları yapmak olacaktır. Gelin şimdi karantina günlerinde rahatlıkla yapabileceğimiz ve evden çalışmak belirlenen platformlara beraber bakalım.

e-Sertifika Veren Platformlar:

  • Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programları,
  • İstanbul İşletme Enstitüsü e-Sertifika Programları,
  • Google Dijital Atölye,
  • Global Enstitü,
  • ODTÜ Bilgeİş,
  • Coursera,
  • Harvard Online Courses,
  • edX Courses.

Yukarıda verdiğim platformların neredeyse yarısı dünya çapında kitleye sahip, milyonlarca insanın faydalandığı platformlar. Eğitim kadrosuna, yetenek ve size verebileceği şeylere güvenebilirsiniz. Sonunda alacağımız belgenin bizim kariyerimizi daha ileri taşıyacağını unutmadan, bunun için özveriyle çalışmak bizim için en iyisi olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz