iPhone ve iPad’de SharePlay Nasıl Kullanılır?

0
iPhone ve iPad'de SharePlay Nasıl Kullanılır
iPhone ve iPad'de SharePlay Nasıl Kullanılır

Apple, 2020 boyunca patlayan Zoom ve diğer görüntülü arama servisleriyle daha rekabetçi hale getirmek için iOS 15’in piyasaya sürülmesiyle birlikte 2021’de FaceTime’a büyük bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemenin bir parçası olarak iOS 15.1 ile SharePlay adlı bir özellik sunuldu ve temelde bu FaceTime’ı bir parti izleme hizmetine dönüştürür.

Bir FaceTime aramasındayken, paylaşılan bir dinleme deneyimi için aramanıza müzik getirmek için SharePlay’i kullanabilir, gerçek zamanlı sohbetler yaparken arkadaşlarınızla senkronize film ve TV şovları izleyebilir ve ekranınızı paylaşabilirsiniz.

İOS 15.1 ile geldi ve ayrıca TikTok gibi üçüncü taraf uygulamalarla da çalışarak her türlü içeriği FaceTime aramalarınıza entegre etmenize olanak tanıyor. SharePlay, iOS 15.1 ile FaceTime uygulamasına eklendi; iOS 15, Eylül 2021’de ilk piyasaya sürüldüğünde pek hazır değildi. MacOS Monterey 12.1 yazılım güncellemesi sayesinde artık Mac için de mevcut.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Honor X50 GT hem düz hem de kavisli ekranlarla gelebilir

iPhone ve iPad’de SharePlay Kullanma

iPhone/iPad’inizde bir FaceTime araması başlatın

Bir FaceTime başlatmak için iPhone veya iPad’inizde FaceTime uygulamasını açın ve “Yeni FaceTime”a dokunun. FaceTime yapmak istediğiniz kişi zaten bir kişi olarak kayıtlıysa, adını girin ve göründüğünde ona dokunun. Kaydetmediyseniz, kişinin telefon numarasını veya e-posta adresini doğrudan aramaya yazabilirsiniz. FaceTime yapmak istediğiniz kişiyi bulduğunuzda, görüntülü sohbet başlatmak için kamera simgesine veya yalnızca sesi kullanmak istiyorsanız telefon simgesine dokunun.

iPhone SharePlay Nasıl Kullanılır
iPhone SharePlay Nasıl Kullanılır

Bir akış uygulaması açın

Diğer kişi hala görüşmedeyken, FaceID özellikli bir iPhone veya iPad’de ekranın altından yukarı kaydırarak veya iPhone veya iPad’in eski sürümlerinde Ana Ekran düğmesine basarak ana ekranınıza dönün. Ana ekrandan paylaşmak istediğiniz uygulamayı açın. SharePlay, Apple Fitness+, Apple Music, Apple TV+, NBA, Paramount+, SHOWTIME, TikTok, Twitch ve daha birçoklarıyla çalışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo Y20 sonunda tanıtıldı! Özellikleri neler?

Paylaşmaya başla

Cihazınızın üst kısmında “SharePlay için içerik seçin” yazan bir başlık göründüğünde, içeriğinizi seçin ve Oynat’a dokunun. Diğer kişiden içeriğe erişmesi için “SharePlay’e Katılın” istenir. TikTok gibi otomatik olarak oynatılan bir akış uygulamasıysa, üst kısımdaki ekran paylaş simgesine dokunun ve “Herkes için oyna”yı seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz