iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

0
iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır
iPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır

İstenmeyen postalardan kurtulmak veya eski bir arkadaşınızdan veya eski bir arkadaşınızdan haber almaktan kaçınmak istiyorsanız, bir kişinin telefon numarasını engelleme gizliliğinizi korumak için önemli bir araçtır. Kendinizi otomatik aramalardan, istenmeyen e-postalardan ve diğer günlük taciz türlerinden korumak için birkaç yöntem sunduk. Ancak, bir numarayı engelleme, istenmeyen dijital davetsiz misafirleri durdurmanın genellikle en hızlı ve en kolay yoludur. Bir numarayı engellediğinizde, engellenen numaradan artık metin mesajı, arama ya da FaceTime isteği almazsınız.

Hattın diğer ucundaki sizi aradığı zaman doğrudan sesli mesaj gelecektir, ancak bu onların engellendiğinin tek göstergesidir. Kısa mesajlar, bunları işlemeniz gerekmese bile her zamanki gibi iletilecektir. Engellenen numara yine de sesli posta bırakabilmektedir, ancak normal görsel sesli posta listesinde görünmemektedir. Bunun yerine, tamamen görmezden gelebileceğiniz bir “Engellenen Mesajlar” bölümünde görünecekler. iPhone’da bir numarayı engelleme birkaç yöntemi vardır, ancak bunu en sık yapmak istediğiniz iki uygulamayı tanıtacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Fiyatlar 196.000 TL'den başlıyor: Dacia Duster yeni fiyat listesi duyuruldu!

iPhone’da Bir Numara Nasıl Engellenir?

iPhone’da Son Aramalardan Bir Numarayı Engelle

Yakın zamanda bir numaradan bir arama aldıysanız ve onu engellemek istiyorsanız, bunu iPhone’unuzdaki Son Aramalar ekranından nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. iPhone’unuzda Telefon uygulamasını açın ve ardından “Son Kullanılanlar” sekmesinin seçili olduğundan emin olun.
  2. Şimdi, engellemek istediğiniz telefon numarasını bulun ve hemen yanındaki “i” bilgi düğmesine dokunun.
  3. Bundan sonra, Bu arayanı engelle üzerine dokunun ve onaylayın.
iPhone Numara Engelleme
iPhone Numara Engelleme

iPhone’daki Mesajlar Uygulamasını Kullanarak Bir Numarayı Engelleyin

Öte yandan, bir kişiden ya da numaradan çok sayıda istenmeyen mesaj alırsanız, bunları doğrudan Mesajlar uygulamasından kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. İşte iPhone mesajlaşma uygulamasında bir numarayı nasıl engelleyeceğiniz.

  1. iOS cihazınızda Mesajlar uygulamasını başlatın. Ardından engellemek istediğiniz kişiye/sohbet dizisine gidin.
  2. Şimdi, üstteki kişinin adına dokunun ve ardından “Bilgi” düğmesine basın.
  3. Ardından, alttaki Bu Arayanı Engelle seçeneğine dokunun. Açılır menüde Kişiyi Engelle’ye dokunarak onayladığınızdan emin olun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Red Dead Redemption 3 Rockstar'ın ana şirketi tarafından resmen onaylandı

iPhone’da Ayarlar Uygulamasını Kullanarak Numaraları Engelleyin

Bu durum çoğu kişi için ortaya çıkmasa da, maalesef kendinizi iPhone’unuzda birçok kişiyi engellemek istediğiniz bir durumda bulursanız, bunu iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulaması üzerinden yapmanızı öneririz. İşte bunun nasıl yapılacağı.

  1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın. Bundan sonra, Telefon’a dokunun. Alternatif olarak, Ayarlar uygulaması -> Mesajlar/FaceTime/Mail’e de gidebilirsiniz.
  2. Şimdi, Engellenen Kişiler’e dokunun.
  3. Ardından, Yeni Ekle’ye dokunun ve ardından engellemek istediğiniz kişiyi adres defterinden seçin. Bu kadar!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz