Apple Watch ile iPhone Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

0
Apple Watch ile iPhone Bağlanmıyor Sorunu
Apple Watch ile iPhone Bağlanmıyor Sorunu

Yeni bir Apple Watch satın aldınız ve bir saat denedikten sonra Apple Watch’un telefonunuza bağlanmama sorununu çözmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu fark ettiniz. Sorun sinir bozucu olabilir ve ayrıca biraz endişeli olabilirsiniz. Ancak Apple Watch’ınızın iPhone’unuza bağlanmayacağını fark ederseniz gerçekten endişelenmenize gerek yok. Apple Watch’lar ve iPhone’lar sorunsuz bir şekilde bağlanacak şekilde tasarlanmış olsalar da, belirli koşullar altında yeni Apple Watch’unuz telefonunuza bağlanmayabilir.

Saati bir iPhone ile eşleştirmeye çalıştığınızı düşünürsek (çünkü onu Android cihazlarla eşleştiremezsiniz), Apple Watch’ta eşleştirme sorunları olmamasının bazı yaygın nedenleri olduğunu bilmelisiniz. Anlık bildirimler veya İnternet’e bağlı istekler (hava durumu, haberler vb.) gibi iPhone’unuza bağlı hizmetlerle de sorun yaşarsınız. Sorun muhtemelen tüm uygulamaları ve bağlantıları etkiler. Bu nedenle, Facebook’tan mesaj alıyorsanız ancak bildirim almıyorsanız, bu büyük olasılıkla uygulamaya özel bir sorundur (bildirim ayarlarınızı kontrol edin).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Zaman Tünelinizde Eski Gönderiler Nasıl Bulunur?

‘Apple Watch Telefona Bağlanmıyor’ Sorununu Düzeltin

Telefonunuzu saatinize yaklaştırın

Telefonunuzun Apple Watch’ınızdan çok uzakta olması veya net sinyali engelleyen bir çanta veya çekmecede olma ihtimali vardır. Saat ve telefon Bluetooth üzerinden eşleştiğinden, yakınlık önemlidir. Bu yüzden onları birbirine yaklaştırın ve bunun sorunu hafifletip hafifletmediğine bakın.

Apple Watch
Apple Watch ile iPhone Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Telefon ayarlarınızı kontrol edin

Telefonunuzda Bluetooth kapalıysa veya iki cihazdan biri uçak modundaysa, eşleştirme yapamazlar. Bağlantıyı kolaylaştırmak için tüm ayarların doğru yapılandırıldığından emin olun.

Cihazlarınızı kapatıp tekrar açın

iPhone’unuzu kapatmak için, “kapatmak için kaydır” düğmesi görünene kadar yan kilit düğmesini basılı tutun, ardından telefonu kapatmak için kaydırın. Telefonu tekrar açmak için yan düğmeyi tekrar basılı tutun. Apple Watch’unuzu, yan düğmeyi (tepeyi değil) basılı tutarak ve ardından kapatmak için kaydırarak kapatabilirsiniz. Saati tekrar açmak için yan düğmeye tekrar basın ve basılı tutun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni MacBook Pro Hakkında İddialar Neler ?

iPhone’unuzun ağ ayarlarını sıfırlayın

iPhone’unuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar uygulamasını açın, ardından Genel’e gidin. Genel’de Sıfırla’yı bulun, ardından Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunun ve taşımayı onaylamak için şifrenizi girin. Şimdi saati tekrar eşleştirmeyi deneyin.

Apple Watch’ınızı sıfırlayın

Hala sorun mu yaşıyorsunuz? O zaman o saati sıfırlamanın zamanı geldi. Bu çözüm, eşleştirme sorununu çözmelidir, ancak saatinizin kayıtlı verilerini silecektir, bu nedenle bunu yapmadan önce bir yedekleme yapın. Saat Ayarları uygulamasında Genel’i, ardından Sıfırla’yı seçin ve ardından Tüm içeriği ve ayarları sil’e dokunun. Ardından, iPhone’unuzdaki Watch uygulamasında Saatim’e dokunun, saatin yanındaki bilgi düğmesine dokunun ve Apple Watch’un Eşleşmesini Kaldır’ı seçin. Artık her şey yeni gibi olmalı ve Apple Watch ile iPhone’unuzu eşleştirebilmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz