iPhone İle AirPods Nasıl Bulunur?

0
iPhone İle AirPods Nasıl Bulunur
iPhone İle AirPods Nasıl Bulunur

Bir çift AirPods olan herkes, muhtemelen bir odanın ortasında veya sokakta durup kafasını kaşıyarak ve AirPod’larının nerede olduğunu merak etmiştir. Daha da kötüsü, AirPod’lar tam olarak ucuz değil, bu yüzden onları kaybetmek de acı verici! Find My App, Apple tarafından ürünlerinin kullanımdayken konumlarını takip etmek için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. Bu uygulama, her ikisi de 2010’da piyasaya sürülen efsanevi Find My iPhone ve Find My Mac’e dayanmaktadır.

AirPod’larını ve diğer Apple ürünlerini sürekli olarak yanlış yere koyan biri için Find My uygulaması bir nimettir. Bu uygulama ile, kaybolan cihazınızı bir harita üzerinde kolayca bulabilir veya bir ses çalabilir, böylece onu hemen bulabilirsiniz. Kayıp AirPods bulmak, kilitlemek, bir mesajı görüntülemek veya tüm verileri silmek için iCloud web sitesi aracılığıyla aygıtınıza uzaktan da erişebilirsiniz. Bu uygulama, Apple cihazınızı kaybetmekle ilgili her şey için tek durak noktasıdır ve kesinlikle yararlıdır.

iPhone İle Airpods Nasıl Bulunur?

iPhone’da ‘Bul’ Uygulamasını Etkinleştir

  • AirPod’larınızı iPhone’unuzla bulmak için önce Bul özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Uygulamanın etkin olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar’ı açın ve adına dokunun. Ardından Bul’a dokunun ve Açık yazıp yazmadığını kontrol edin. Kapalı yazıyorsa, yeşil olarak değiştirmek için iPhone’umu Bul’un yanındaki kaydırıcıya dokunun.
  • Ardından, AirPod’larınızı iPhone’unuzla bir sonraki eşleştirişinizde otomatik olarak Find My uygulamasına eklenirler. Find My, AirPod’larınız kaybolmadan önce kapatıldıysa, onları bulmak için uygulamayı kullanamazsınız. Find My, kaybolan AirPod’larınızı bulmak için kullanabileceğiniz tek uygulamadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sahaya Atlayan YouTuber "Deli mi ne?"nin Cezası Belli Oldu
iPhone İle AirPods Bulma
iPhone İle AirPods Bulma

iPhone’unuzu Kullanarak Airpod’larınızı Bulun

AirPods bulmak için iPhone’unuzda Find My uygulamasını açın ve Cihazlar sekmesini seçin. Ardından, haritada bilinen son konumlarını görmek için AirPod’larınızı yukarı kaydırın ve seçin. Buradan ayrıca ses çalmalarını, yol tarifi almalarını, yeni Bul özelliğini kullanmalarını ve daha fazlasını da sağlayabilirsiniz.

  1. iPhone’unuzda Bul uygulamasını açın. Find My, iPhone’unuzla birlikte gelen ve kaldırılamayan bir uygulamadır. Bulamıyorsanız, ana ekranınızı aşağı kaydırın ve ekranınızın üst kısmındaki arama çubuğuna “Bul” yazın.
  2. Ardından Cihazlar’a dokunun. Bunu ekranınızın alt kısmında göreceksiniz.
  3. Ardından, listeden AirPod’larınızı seçin. AirPod’larınızı görmüyorsanız tüm Apple cihazlarınızı görmek için yukarı kaydırın.
  4. AirPod’larınızın en son nereye bağlandığını bulmak için haritayı kontrol edin. AirPods adınızın altında en yakın sokak adresini de göreceksiniz.
  5. AirPod’larınız yakındaysa Ses Çal’a dokunun. Ardından, açılır pencerede tekrar Ses Çal’a dokunun. Her iki AirPod da bip sesi çıkarmaya başlayacak, ancak bu çok yüksek bir ses değil.
  6. AirPod’larınız uzaktaysa Yol Tarifi’ne dokunun. Bu size AirPod’larınızın en son bağlandığı adresleri gösterecektir. Yürüme, araba kullanma ve daha fazlası için adım adım yol tarifi almak için Git’e dokunabilirsiniz.
  7. Son olarak, yakınınızdayken, kayıp AirPod’larınızı bulmak için Ara’ya da dokunabilirsiniz. Bu yeni özellikle, iPhone’unuz size AirPod’larınıza yaklaşıp yaklaşmadığınızı söyleyecek ve böylece onların bip sesini duyacak kadar yaklaşabileceksiniz.
  8. Ara’ya dokunduğunuzda, iPhone’unuz AirPod’larınıza bağlanmaya çalışacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için kameranızı ortaya çıkardığınızdan ve bağlanana kadar etrafta dolaştığınızdan emin olun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz