Apple yakında Mac’inizi kullanarak AirPods ürün yazılımınızı güncellemenize izin verecek

0
airpods yazılım güncelleme
mac yazılım güncelleme

AirPods kablosuz kulaklıkları güncellemek kolay ve zahmetsizdir. Tek gereken kullanıcının onu bir iPad veya iPhone’a bağlamasıdır ve kulaklıklar otomatik olarak en son donanım yazılımına güncellenecektir. Şimdiye kadar AirPod’lar Mac bilgisayarlara bağlandığında süreç desteklenmiyordu ve bu çok yakında değişiyor gibi görünüyor. Apple, yakın zamanda yeni özelliği içeren iOS 15.4, iPad OS 15.4 ve macOS Monterey 12.3’ü piyasaya sürdü.

9to5Mac, macOS Monterey 12.3 beta’nın AirPods kablosuz kulaklıkların bir Mac bilgisayar kullanılarak güncellenmesine izin verdiğini keşfetti. Yeni beta yazılımı Perşembe günü geliştiricilere yayınlandı ve birkaç hata düzeltmesi, güvenlik yaması ve AirPod’ları güncelleme gibi yeni özellikler içeriyordu.

AirPods

9to5Mac’in testi sırasında, yeni macOS 12.3 beta güncellemesini kullanarak bir çift AirPods Pro’yu en son üretici yazılımına başarıyla güncellemek için güncelleme yapabildiler. Güncelleme, iPhone veya iPad kullanırken olduğu gibi çalışır ve güncelleme, kulaklıklar bağlanır bağlanmaz otomatik olarak tetiklenir. Bu, kullanıcıların güncellemeyi manuel olarak tetikleyemeyeceği ve AirPod’ların şarj istasyonuna bağlı olması işlemin daha hızlı yapılmasına yardımcı olabileceği anlamına geliyor. AirPod’lar bir Mac’e bağlandığında, şu anda kulaklıkların güncellenip güncellenmediğini veya AirPod’lara indirilecek mevcut güncellemeleri göstermiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 Hesap Adı Nasıl Değiştirilir?

Sözde bu süreç, orijinal AirPod’lar, AirPods 2. nesil (hem kablolu hem de kablosuz), AirPods 3. nesil, AirPods Pro ve AirPods Max dahil olmak üzere şu anda desteklenen tüm AirPod’larla çalışacak. Yeni sorunsuz güncelleme sürecinin ne zaman kullanıma sunulacağı veya macOS Monterey 12.3’ün beta sürümünden ne zaman çıkacağı hakkında bilgi yok, ancak özelliğin önümüzdeki haftalarda ve aylarda gelmesini beklemeliyiz.

Cihazlarınızı otomatik olarak güncellemeyi mi tercih edersiniz, yoksa güncellemeyi manuel olarak tetiklemeyi mi seversiniz? Yorumlarda bize bildirin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz