Android’de QR Kodları Nasıl Taranır?

0
Android'de QR Kodları Nasıl Taranır
Android'de QR Kodları Nasıl Taranır

QR kodları artık şeker ambalajlarından reklam panolarına kadar her şeyde görülebilir. Bu modaya uygun barkodları akıllı telefonunuzla taramak, bir web sayfasını anında ziyaret etmenize, bir uygulama indirmenize, kısa mesaj göndermenize ve daha pek çok şeye olanak tanır. Birçok restoran ve bar, menüleri QR kodlarıyla değiştirmeye başladı ve bazı perakendeciler artık herhangi bir şeye dokunmak yerine QR koduyla ödeme yapmanıza izin veriyor. Bir iPhone veya Android telefonda QR kodunu nasıl tarayacağınız ve yapamıyorsanız ne yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. Sorun şu ki, bu uygulamalar telefonunuzda yer kaplıyor ve güncellemelerle yeni özellikler eklendikçe birçoğunun modası geçmiş durumda. Veri toplama, hizmetlerin diğer amaçlarından biridir. Şu anda hangi popüler uygulamaları kaldırabileceğinizi öğrenmek için buraya dokunun veya tıklayın. Bir QR kod tarama uygulaması harika bir örnektir. QR kodları hemen hemen her yerde bulunabilir. Reklamlar, mağazalar, gıda ambalajları, kartvizitler ve daha fazlası bu pikselli kareleri kullanır. Bir ürün hakkında ek bilgi edinebilir veya bunları tarayarak bir web sitesine yönlendirilebilirsiniz. Bu artık bir uygulamanın kullanılmasını gerektirmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Podcasts veda ediyor, kullanıcılar YouTube Music'e geçmeye çağırılıyor
Android QR Kod Tarama
Android QR Kod Tarama

Android Telefon Kameranızın QR Kodlarını Otomatik Olarak Tarayıp Taramadığını Kontrol Etme

Android telefonunuz yukarıda listelenmemişse endişelenmeyin. Uygulama olmadan da QR kodlarını taramayı deneyebilirsiniz. Kameranızın bunu yapacak donanıma sahip olup olmadığını test etmek için şu adımları izleyin:

  1. Kamera uygulamanızı açın ve sürekli olarak 2-3 saniye taramak istediğiniz QR koduna doğrultun.
  2. Tarama etkin olduğu sürece bir bildirim görünecektir.
  3. Hiçbir şey olmazsa, Ayarlar uygulamanıza gitmeniz ve QR kod taramasını etkinleştirmeniz gerekebilir.
  4. Ayarlarınızda QR Kodları bir seçenek değilse, cihazınız ne yazık ki QR Kodlarını yerel olarak tarayamaz. Ancak endişelenmeyin, bu yalnızca bir üçüncü taraf QR kod okuyucu uygulaması indirmeniz gerektiği anlamına gelir (aşağıdaki önerilerimize bakın).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz