iPhone 13’ün Face ID için plastik lenslere geçmesi bekleniyor

0

Merhaba sevgili tekno bilim adamı takipçiler; Apple, yeni bir rapora göre, mevcut iPhone 12 ailesinin Face ID lensindeki cam kapağı, yaklaşan iPhone 13’teki plastik bir kapakla değiştirebilir.

Camdan Plastik Kapağa Geçiş

Apple analisti olan Ming-Chi Kuo’ya göre; AppleInsider tarafından müşterilere gönderilen yeni bir araştırma notunda, bu yılki iPhone 13 modellerine potansiyel olarak gelebilecek kamera değişiklikleriyle ilgili en son tedarik zinciri fısıltılarını analiz ediyor.

Kuo, Apple’ın Face ID modülü için bir cam verici merceğinden faydalandığını, çünkü camın lazerlerin ısısına deformasyon olmadan dayanabileceğini açıkladı. Face ID lensler için camdan plastiğe geçmek de maliyeti düşürmeli (çünkü plastik camdan daha ucuzdur) ve Apple’ın iPhone’un malzeme listesini daha da azaltmasına yardımcı olur.

Face ID
iPhone 13 Face ID

Saygın analist, 2022’de beklenen iPhone 14 modelleriyle ilgili bazı ilginç tahminlerde de bulundu. Bu modellerdeki ön kamera daha küçük olmalı diyor ve potansiyel olarak Apple’ın bazı Samsung telefonlarında olduğu gibi bir delik açma ekranı tasarlamasına yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Call Of Duty: Modern Warfare 3 Senaryo, Çok Oyunculu ve Zombilerle Bu Kasımda Geliyor

iPhone 12 Pro Max’e benzer şekilde, 2022 serisindeki bazı üst düzey modeller ek fotoğrafçılık avantajları sunmalıdır. Örnek olarak Kuo, iPhone telefoto kamerasının 2022’de iPhone 14 için altı bileşenli bir lensten yedi öğeli bir merceğe yükseltileceğini söylüyor.

Bu, bir merceğin tüm renkleri aynı noktaya odaklamamasından kaynaklanan bir görüntü bozulması olan renk sapmasını azaltmaya yardımcı olacaktır. Renk sapmaları genellikle koyu ile görüntünün açık alanlarını ayıran sınırlar boyunca renk saçakları olarak ortaya çıkar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz