iPhone 12 Pro Maliyeti Ne Kadar ?

0
iphone-12-pro
iphone-12-pro

Merhaba Teknoloji Haberleri ailesi , bugün sizlere iPhone 12 Pro Maliyeti hakkında bilgiler vereceğiz.

[toc]

Apple’ın ülkemizde 14.999 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunduğu iPhone 12 Pro’nun şirkete maliyeti ne kadar oluyor? Bugün sizlere ülkemizde çok yüksek bir fiyattan satışa sunulan bu telefonun Apple cephesinde kaç TL’ye mal edildiğine bakacağız.

iphone 12 pro maliyet

Apple’ın bu sene çıkardığı yeni akıllı telefon serisi iPhone 12, özellikle ülkemizdeki yüksek fiyatıyla çok konuşulmuştu. Akıllara ise Apple’ın iPhone 12 serisini ne kadara mal ettiği gelmeye başladı. İşte Fomalhaut Techno Solutions uzmanları, bu merakımızı giderecek bir açıklama yaptılar. Apple’ın iPhone 12 Pro aygıtını sökerek ne kadara mal olduğunu ortaya koyan takım, akıllardaki pek çok soruyu da gidermiş oldu.

iPhone 12 Pro Kaç Dolara Mal Oluyor?

Formalhaut Techno Solutions’ın yayınladığı rapora göre iPhone 12 Pro’nun bileşenleri telefonun toplam değerinin yüzde 27‘sine mal oluyor. Bu, geçen yılki iPhone’lara göre yüzde 9,1’lik bir artış anlamına geliyor. Parça fiyatındaki bu keskin artışın en büyük sorumlusunun ise 5G yongası olduğunu söyleyebiliriz. Rapora göre tek bir iPhone 12 Pro’nun bileşenleri 406 dolara (3200 TL) mal oluyor. Ayrıca iPhone 12 Pro’nun ABD’den ziyade Güney Kore’den gelen daha fazla bileşeni bulunuyor. Bunun en büyük nedeni ise Apple’ın iPhone 12 serisinde kullanılan ekranları Güney Koreli şirketler Samsung ve LG’den tedarik etmesi olarak gösterilebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple'ın en yeni iOS 15.2 beta'sında çocuk güvenliği özellikleri var
12 pro
iPhone 12 pro

PARÇALAR DA EN BÜYÜK PAY SAHİBİ 5G YONGASI

iPhone 12 serisinin en pahalı bileşenleri arasında 70 dolar ile Samsung yapımı OLED ekranı ve 90 dolarlık fiyatıyla Qualcomm x55 5G’nin yer aldığı düşünülüyor. A14 işlemcisinin 40 dolara ve RAM’in 12,9 dolara mal olduğu söyleniyor.

Yeni modellerin parçalarının yüzde 26,8’i Güney Kore’den yüzde 21,9’u ABD’den ve yüzde 13,6’sı ise Japonya’dan tedarik ediliyor. Geri kalanlar ise Çin’den ve diğer Avrupa ülkelerinden tedarik ediliyor.

iPhone 12 Türkiye fiyatlarına buradan gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz