iOS 14.6, Shazam müzik tanıma için yeni bir uygulama klibi getiriyor

0

Apple’ın iOS 14.6 ve iPadOS 14.6’daki Shazam için yepyeni Uygulama Klibi, Shazam web sitesine girmeden veya Shazam uygulamasını kullanmak zorunda kalmadan şarkı ayrıntılarına erişmenizi sağlar.

iOS 14.6 Shazam’ı Uygulama Klibi Olarak Getiriyor

Hem iOS 14.6 hem de iPadOS 14.6, Apple’ın yerleşik Shazam müzik tanıma özelliği için bir Uygulama Klibi getiriyor. Bu, iPhone ve iPad’inizdeki Shazam ile müziği tanımlamanıza ve Shazam web sitesine veya uygulamasına yönlendirilmeden şarkı ayrıntılarını almanıza olanak tanır. Cihazınızda Shazam veya Shazam Encore uygulamasının yüklü olmasına bile ihtiyacınız yok çünkü Shazam artık bir Uygulama Klibi.

Shazam’a Kontrol Merkezi üzerinden erişmek artık bir şarkıyı normalde olduğu gibi tanımlayacak, ancak şimdi ayrıntılarla birlikte bir Uygulama Klibi de göreceksiniz. İOS 14.6’dan önce, cihazınız yüklüyse sizi Shazam web sitesine veya uygulamasına götürürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo X50 serisi ne zaman satışa çıkacak ?

Normalde yaptığınız gibi Shazam’ın yerel uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak iOS 14.6’daki yeni Shazam Uygulama Klibi ile bağımsız uygulamaya eskisi kadar sık ​​ihtiyacınız olmayacak. Apple şu anda iOS 14.6’yı geliştiricileriyle test ediyor. Düzenli kullanıcılar, önümüzdeki haftalarda iOS ve iPadOS 14.6 herkese açık olduğunda Shazam’ın Uygulama Klipsini kullanabilecek. Apple, Aralık 2017’de bildirilen 400 milyon dolara Shazam ve ekibini satın aldı.

Shazam

Shazam’ın Uygulama Klibi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle, Shazam’ın Kontrol Merkezini Ayarlar → Kontrol Merkezi’nde manuel olarak açmanız gerekir. Geçiş etkinken, Kontrol Merkezini açın ve Shazam simgesine basın.

Bir şarkı tanındıktan sonra, şarkıyı Apple Music ekleme, şarkı sözlerini görüntüleme, şarkıyı paylaşma ve hatta kısa bir ön izleme duyma seçenekleri de dahil olmak üzere şarkı ayrıntılarıyla dolu Shazam’ın Uygulama Klibi açılır. Daha önce, Shazam’ın Kontrol Merkezi geçişini kullanmak, dokunduğunuzda sizi Shazam web sitesine veya uygulamasına yönlendiren bir bildirim oluşturuyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz