Play Store Satın Alınan Uygulama İptali

0

Bu yazıda Google Play Store’da satın alınan uygulama iptali için hangi işlemlerin yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Bir platform olan Google Play Store, Android telefonlar için farklı kategorilerle uygulamaların satıldığı uygulamadır. Google Play Store film, müzik, kitap ve oyunlara ev sahipliği yapar. Android uygulamalara ek olarak Google Play Store, dijital olarak içerik satın alabilir, abonelik veya tek seferlik ödeme yapabileceğiniz bir kolekysiyona sahiptir. Google Play Store, Android işletim sistemleri ile birlikte gelen akıllı telefonlara öncesinden yüklü olarak gelmektedir. Peki Play Store ile uygulamaları nasıl satın alabilirsiniz ve neler yapabilirsiniz?

Satın Alınan Uygulama İptali ve Platform ile Yapabilecekleriniz

Bir satıcı olarak Play Store uygulamasını kullanarak uygulamanızın siparişlerini görüntüleyebilirsiniz, geri ödemeler yapabilirsiniz ve kullanıcılarınızın satın aldıkları öğeler için abonelik iptallerini yapabilirsiniz. Google Play’in geri ödeme politikaları Google Play Yardım Merkezi’nde yer almaktadır ancak geri ödemeler için kendi politikalarınızı belirtmenizde sizlerin sorumluluğunuzdadır. Kullanıcılar, iptaller veya geri ödemeler ile ilgili sorular için doğrudan sizlerle iletişime geçebilir. Fiyatı düzgün yazarak para iadesi talebinde bulunmanız gerekir. Geri ödeme politikalarında yapılan değişiklikler kullanıcılara bildirmek ve politikaları yasalara uygun bir şekilde olduğundan emin olmak sizlerin sorumluluğundadır. Kullanıcılara göre Play Store, uygulama indirebileceğiniz, uygulama satın alabileceğiniz ve abonelik yapabileceğiniz bir platformdur. Bu sayede Play Store satın alınan uygulamaları iptali işlemleri de sizlerin elinizdedir. Fakat bu iptal işlemleri yapmak için Google tarafından koyulan kurallara uymanız gerekir. Bu nedenle ‘‘Satın alma işlemi nasıl iptal edilir?’’ sorusunun cevabını bilmeniz gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 10 PC'de Grafik Kartı Nasıl Kontrol Edilir?

Play Store Satın Alınan Uygulama İptali

Play Store Satın Alınan Uygulama İptali İşlemleri

Play Store girdiniz ve beğendiğiniz bir ürünü satın aldınız. Ancak daha sonra iptal etmek istiyorsunuz. Bu işlemi yapmaya Play Store satın alınan uygulama iptali işlemi denir. Bu işlem için aşağıdaki adımları düzgün bir şekilde sırasıyla yapmanız gerekir.

  1. Google Play Store’a giriş yapın.
  2. Uygulamalar sayfasına giriş yapın.
  3. İptal edeceğiniz uygulamayı seçin.
  4. Ayrıntılar sekmesinde Satın alma İşlemini İptal Et butonuna tıklayın.
  5. Daha sonra iptal işlemini onaylayan bir e-posta gelecektir.

İşlem bu kadar. Bu adımları uyguladığınızda Play Store satın alınan uygulama iptali işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz