Intel, ilk kripto madenciliği yonga setini piyasaya sürdü

0
588
intel kripto madenciliği yonga seti 2022
intel kripto madenciliği yonga seti

Intel, bitcoin ve diğer kripto para birimleri madenciliği için özelleştirilmiş “blockchain hızlandırıcı” adlı yeni bir yonga seti tanıttığı için kripto işine girdi. Intel, Blockchain teknolojisinin birçok potansiyeli olduğunu ve “blockchain hızlandırıcı” yonga setlerinin piyasaya sürülmesiyle bu teknolojiye katkıda bulunmayı “niyetini ilan ettiğini” söylüyor.

Kripto madenciliği çok fazla enerji ve muazzam miktarda bilgi işlem gücü gerektirir. Intel bunu fark ettiğini ve blok zinciri hızlandırıcısının bunun için ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve enerji açısından en verimli bilgi işlem çözümü olduğunu söylüyor. Şirket, kriptografi, karma teknikleri ve ultra düşük voltaj devreleri alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olduğunu ve bu ay Uluslararası Katı Hal Devre Konferansı’nda (ISSCC) devre yenilikleri hakkında daha fazla bilgi vereceğini ekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi 5 Android İnternet Tarayıcısı 2020

Intel

Intel, yonga setinin bu yıl içinde gönderileceğini söylüyor. Argo Blockchain, BLOCK (eski adıyla Square) ve GRIID Infrastructure gibi şirketler, yonga setini Intel’den önceden sipariş etti. Ek olarak şirket, blok zinciri hızlandırıcısının küçük bir silikon parçası üzerine uygulandığını, dolayısıyla mevcut ürünlerin tedariki üzerinde minimum bir etkiye sahip olacağını da ekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz