Android 12L, Pixel 6 Pro için Yüz Kilidi Açma desteği ekleyebilir

0
yüz kilidi açma desteği
yüz kilidi açma desteği

Google, Ekim ayında Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro’yu ortaya çıkardı ve herkesin sürprizine göre, cihazlar yalnızca bir ekran içi parmak izi kilit açma yöntemiyle geldi. Google’ın Google Pixel 4’ün Face Unlock özelliğini uygulayacağı ve dahil edeceğine dair birkaç söylenti duyduk ancak kısa bir süre önce öğrendiğimiz gibi Google’ın zamanı dolmuş ve resmi cihazlarla birlikte gönderememiş olabilir.

Görünüşe göre Google, özelliği göndermeyi planladı ve Android 12L’nin kaynak kodunda, er ya da geç Pixel 6 Pro’ya ulaşabileceğini ima eden bazı yeni dizeler var. Ne yazık ki, sızıntı standart Pixel 6’dan bahsetmiyor, bu da şimdilik ekran içi parmak izi açma yöntemine bağlı kalacağı anlamına gelebilir.

Android 12L

Kaynak kodu 9to5Google tarafından bulundu ve bize yüz kimlik doğrulamasını deneysel bir özellik olarak ifade ettiğini ve bunun hala tamamlanmadığını ve gönderilmeye hazır olmadığını düşündürebileceğini söyledi. Durum ne olursa olsun, bu şimdiye kadar neden mevcut olmadığını açıklayabilir, ancak ne zaman kullanıma sunulacağını göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 15 yeni özelliklerle geliyor

Google, Yüz Kilidi Kilidi özelliğini Android 12L’de veya gelecekteki bir Pixel Feature Drop güncellemesinde getirebilir, ancak bunların tümü yalnızca spekülasyondur ve Google’dan ne zaman kamuya açıklanabileceği konusunda resmi bir haberimiz yok. Ekran içi parmak iziyle kilit açma yönteminin yavaş olduğu bilindiği ve genellikle beklendiği gibi çalışmadığı için Pixel 6 Serisinde başka bir kilit açma biçimi görmek kesinlikle harika olurdu – yüksek maliyetli bir cihazdan. Google, en son Aralık güvenlik düzeltme ekinde birçok sorunu çözen birkaç iyileştirme yaptı, ancak çoğu henüz düzgün bir şekilde ele alınmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz