Instagram, Audio Rooms özelliği ve uçtan uca şifreleme ile gelebilir

0
49

Merhaba saygıdeğer tekno bilim adamı okuyucuları; Son zamanlarda heyecan yaratan bir uygulama varsa, o da Clubhouse’dur. Artık birçok şirket bu uygulamaya alternatifler oluşturmaya çalışıyor, Instagram bunlardan biri. Instagram, Clubhouse’un konseptine benzeyen bir özellik olan Audio Rooms üzerinde çalışıyor.

Instagram’da Audio Rooms

Twitter’daki bir sızıntı tarafından bildirildiği üzere Instagram, ünlü uygulama Clubhouse’un özelliklerini bu fotoğraf paylaşım uygulamasına getirmek için bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Bu özellik erken aşamada gibi görünüyor, bu da onu Instagram hesabınızda görmeniz ve kullanabilmeniz için biraz zaman alacağı anlamına geliyor.

Kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, Audio Rooms özelliğinin büyük olasılıkla uygulamadaki Direkt Mesajlar ekranına dahil edileceğini öne sürüyor. Burada, yeni bir ses odası başlatmanıza izin verecek yeni bir mikrofon simgesi bulacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Elektrikli Dacia satışa çıkıyor: Dacia Spring Electric Almanya fiyatı ne kadar?

Aynı kullanıcının başka bir ekran görüntüsü, Yükleniyor sözcüğünden ve ardından yanında bir mikrofon simgesinden bahsediyor. Görünüşe göre bu mikrofon seçeneği, bir ses odasındayken kendinizi sessize almak ve sesini açmak için kullanılacak. Bu ekrandan bir ses odasından da çıkabilirsiniz, ancak bu, özelliğin kendisi gibi henüz onaylanmamıştır.

Audio Rooms
Audio Rooms

Instagram’ın Yeni Şifreleme Özelliği

Aynı Twitter kullanıcısı, Instagram’ın mesajlarınız için uçtan uca bir şifreleme özelliği üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Twitter kullanıcısının ekran görüntülerinden birinde Uçtan uca şifreli sohbeti başlat diyen yeni bir seçenek görüldü, bu da yakında diğer Instagram kullanıcılarıyla şifreli sohbetler başlatabileceğinizi gösteriyor.

Bu Yeni Instagram Özelliklerini Ne Zaman Alacaksınız?

Bu özellikler şu anda erken aşamalarında görünüyor ve bu, bunları Instagram uygulamanızda kullanabilmek için bir süre beklemeniz gerektiği anlamına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz