Google Mesajlar, tabletler için bölünmüş ekran görünümü eklemeye hazırlanıyor

0

Google Mesajlar, kısmen, son birkaç ayda uygulamaya kazandıran tüm yeni özellikler sayesinde kullanıcılar arasında yavaş yavaş ilgi görüyor. Uygulama, yalnızca bu yıl, takvim etkinliği önerileri, planlanmış mesajlar, otomatik OTP silme ve Samsung telefonlarında yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü gibi özelliklerle epeyce güncelleme aldı. İvmenin devam etmesi için Google, uygulama için daha da fazla yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Tabletler İçin Bölünmüş Ekran Görünümü

Google Mesajlar 8.0.054, Google Play’de kullanıma yeni başladı ve tabletler için bölünmüş ekranlı yeni bir kullanıcı arayüzüne işaret eden yeni dizeler keşfettik. Dizeler, uygulamanın yakında “Liste ayrıntı görünümü” adlı yeni bir ayarı alacağını ortaya koyuyor. Etkinleştirildiğinde, bu ayar görüşmenin yanında görüşme listenizi gösterecektir. Yayınlandıktan sonra nasıl görüneceğini göstermek için bu özelliği etkinleştirmeyi başardık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 Yılının En Beğenilen 10 Araba Oyunu (Ücretsiz)

Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Liste ayrıntı görünümü, solda tüm konuşmalarınızın bir listesi ve sağda mevcut konuşmanızla ekranı ikiye böler. Bu yeni kullanıcı arayüzü, uygulamanın ekstra ekran alanından daha iyi yararlanmasına olanak tanıyan büyük ekranlı cihazlar için optimize edilmiştir.

Google Mesajlar
Google Mesajlar

Eşleştirilmiş Bir Telefondan Metin Gönderme

Bölünmüş ekran görünümünün yanı sıra, en son Google Mesajlar güncellemesi artık eşleştirilmiş bir telefon kullanarak mesaj göndermenize olanak tanıyan bir özelliğe işaret eden yeni dizeler de içeriyor. Bu özellik büyük olasılıkla yaklaşan tablet merkezli düzen ile ilgilidir ve tabletinizden metin gönderme (mobil verileri destekliyorsa) veya eşleştirilmiş bir telefondan gönderme arasında seçim yapmanıza izin verebilir.

Farkında olmayanlar için, Samsung telefonlarında ve tabletlerinde Google Mesajları zaten benzer bir özellik sunuyor. Çağrı ve Mesaj Sürekliliği adı verilen özellik, Galaxy cihaz sahiplerinin aynı telefon numarasını kullanarak aynı anda akıllı telefonlarında ve tabletlerinde metin gönderip almasına olanak tanır. Görünüşe göre Google şu anda bu özelliği daha fazla OEM’in cihazlarını desteklemek için genişletmeye çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz