Elon Musk Ortalığı Karıştırdı..!

0
elon-musk-ortaligi-karistirdi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, resmi Twitter adresi üzerinden yapmış olduğu açıklama ile birlikte radikal bir karar alarak Tesla’nın Bitcoin ile satış yapmayacağını duyurdu. Yapılan açıklamanın detaylarını sizler için haberimizde derledik.

Fosil Yakıtların Artan Kullanımlarına Dikkat Çekti

Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu resmi açıklama ile birlikte Bitcoin ile araba satmayacaklarını net bir şekilde dile getirdi. Açıklama ile birlikte kripto paranın iyi bir fikir olduğunu fakat yapılacak satışlarda net bir kazanç getiremediğinin altını çizerek fosil yakıtların ve artan kömür kullanımlarına da dikkat çekti. Bitcoin üzerinde kullanılan enerjinin yüzde 1’inden daha azını tüketen diğer kripto para birimlerini incelediklerini açıklayan Musk, ilerleyen günlerde yeni bir Kripto para birimini tweet atarak yatırımcılara tavsiye edebileceğinin sinyallerini verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11 için yeni Microsoft Office UI kullanıma sunuldu

Elon Musk tarafından atılan tweetten sonra Bitcoin başta olmak üzere pek ço kripto para üzerinde kırılmalar gerçekleşti. Ufak düşüşle başlayan kripto para borsasının nasıl bir ilerleme ile devam edeceği merak konusu olurken atılan tweetin ardından Elon Musk’a büyük tepki gelmeye başladı.

elon-musk-ortaligi-karistirdi
elon-musk-ortaligi-karistirdi

Elon Musk’ın Açıklaması

“ Tesla Bitcoin ile satın alma işlemini askıya almıştır. Bitcoin mininginde ve işlemlerinde hızla artan fosil yakıt kullanımı, özellikle de kömür -ki emisyonu diğer yakıtlara göre en kötü olanı- bizleri oldukça endişelendiriyor.

Kripto birimi birçok durumda iyi bir fikir ve gelecekte umut vaat edeceğine inanıyoruz ancak çevreye verdiği zarar ile gerçekleşemez.

Tesla, herhangi bir Bitcoin satışı yapmayacaktır ve kripto para madenciliği daha sürdürülebilir enerji ile elde edilir edilmez bunu işlemler için kullanmayı planlıyoruz. Ayrıca, yüzde 1’in altında Bitcoin’in enerjisini kullanan diğer kripto para birimlerine de bakıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz