Netflix Kids Nedir? Ne İşe Yarar?

0

Netflix, çocuklar için pek çok harika içeriğe sahiptir, ancak onlar için uygun olmayan şovlar ve filmler vardır. Çocukların bunlara herhangi bir kısıtlama olmaksızın rastlaması kolaydır. Bu nedenle Netflix bir çocuk deneyimi sunar.

Netflix Kids ile çocuklarınızın ne izleyeceğini kontrol edebilir, arayüzü basitleştirebilir ve izlediklerini takip edebilirsiniz. İşte neden Netflix Kids deneyimini kullanmalısınız.

[toc]

Görüntülemeyi Olgunluk Derecelendirmesine Göre Kısıtlayabilirsiniz

Netflix Kids profiliyle, PG-13 veya U gibi bir yetişkinlik derecesi belirleyebilirsiniz. Bu, çocuğunuzun yalnızca bu olgunluk derecesinde veya altındaki içeriği görüntülemesine izin verileceği anlamına gelir. Bu nedenle, çocuklarınız için uygun olmayan filmler veya diziler için asla endişelenmenize gerek yok.

Diğer Profilleri PIN ile Kilitleyebilirsiniz

Çocuklara uygun içeriğe sahip bir Çocuk profili oluşturduktan sonra bile, diğer profilleri tıklamasından ve uygunsuz içerik bulmasından korktuğu için uygulamayı çocuğunuzla paylaşma konusunda dikkatli olabilirsiniz. Bu, yetişkin profillerinin çocukların yanında olduğu için geçerlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NVIDIA GeForce Now indirimli fiyatı ne kadar?

Hesap Ayarlarına Erişimi Kaldırır

Ya çocuğunuz ayarları değiştirecek kadar büyükse? Ya da belki sadece oyalanmaktan hoşlanıyor? Netflix Kids deneyimi, çocuklarınızın Netflix ayarlarına erişme olanağını ortadan kaldırır. Bu, ebeveyn denetimlerini kaldıramayacakları, hesap değiştiremeyecekleri, derecelendirmelerinizi düzenleyemeyecekleri vb. ayarlara yalnızca birincil hesap sahibi erişebilir.

Otomatik Oynatma Özelliğini Kapatabilirsiniz

Netflix otomatik oynatma özelliği, on saniyelik bir geri sayımın ardından bir dizinin sonraki bölümünü oynatır. Yetişkinler için bile bu özellik sizi verimsiz kılabilir. Çoğunlukla, planladığınızdan daha fazla bölüm izlemenizle sonuçlanan bir aşırı izleme çılgınlığı ile sonuçlanır. Bu kontrol edilmezse, sağlıksız uyku düzenlerine ve fiziksel olarak hareketsiz bir yaşam tarzına yol açabilir. Bunu önlemek ve ekran süresini kontrol etmek için otomatik oynatma özelliğini kapatabilirsiniz;

  1. Profil seçme ekranına gidin ve çocuğunuzun profilindeki kalem simgesine tıklayın.
  2. Tüm cihazlarda bir dizinin sonraki bölümünü Otomatik Oynat seçeneğinin işaretini kaldırın.
  3. Kaydet tıklayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung ve LG, 2022'de iPhone 14 Pro ve Pro Max için ekran tedarik edecek
Netflix Kids
Netflix Kids

Çocuklarınızın Ne İzlediğini İzleyebilirsiniz

Netflix uygulamasında çocuklarınızın neler yaptığını görebilirsiniz. Onların aramalarına ve görüntüleme geçmişine erişebilirsiniz, bu da farkında olmanıza ve çocuklarınızı gözetim altında tutmanıza yardımcı olur.

Ayrıca bir şeyleri izledikleri tarih ve saati de görüntüleyebilirsiniz. Filmler ve şovlar, olgunluk derecesine bakılmaksızın rahat hissetmeyebileceğiniz klişeler ve konular içerebilir. Bu özellik, çocuklarınızın nelere maruz kaldığı konusunda fikir edinmenize yardımcı olur ve bu da size onları daha iyi bağlayıp anlama şansı verir. Çocuğunuzun Netflix izleme geçmişini kontrol etmek için;

  1. Profil simgenizin üzerine gelin ve Hesap’ı tıklayın.
  2. Profil ve Ebeveyn Denetimleri bölümünde, çocuğunuzun profilini genişletin.
  3. Görüntüleme Etkinliği satırından Görüntüle’yi seçin.
  4. Listede daha fazlasını görmek için Daha Fazla Göster düğmesini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz