Google Kamera Güncellemesi, Hızlandırılmış Astrofotografi Desteği İle Kullanıma Sunuldu

0

Google yeni bir Android Güvenlik Bülteni yayınladı. Ayrıca, son Pixel Özellik Düşüşünden bu yana 3 ay geçti, bu nedenle Google, Pixel kullanıcıları için yeni bir dizi özel özellik ekleme fırsatını da yakaladı. Google tarafından duyurulan özelliklerin çoğu henüz kullanıma sunulmadı, ancak en son Google Kamera güncellemesi vaat edilen özelliklerden en az birini getiriyor: hızlandırılmış astrofotografi.

Google Camera 8.2.400 şimdi Google Play’de (H/T cstark27 ve MwPratama) kullanıma sunuluyor ve onu Android 11 çalıştıran bir Pixel 4’e yükledikten sonra, astrofotografi video özelliğinin eklendiğini fark ettik. GCam’in Ayarlar > Gelişmiş’e giderseniz, “fotoğraf ve zaman atlamalı dışa aktarma” açıklamasıyla yeni bir “astrofotografi için hızlandırılmış zamanı etkinleştir” geçişini görürsünüz. Daha fazla depolama alanı kullanır. Gece Görüş modu ayarlarında bulunan astrofotografi ipucuna, bir fotoğrafa ek olarak bir hızlandırılmış çekim yapmak için en az 2,5 dakika bekleyin” diyen yeni bir satır eklendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oyunlar İçin Hileli Çarlar
Google Kamera
Google Kamera

Google Kamera uygulamasına gelen diğer özelliğe gelince, Kilitli Fotoğraflar entegrasyonu. Sağ üst köşede, fotoğraf galerisine veya Google Fotoğraflar’daki Kilitli Klasöre kaydetme arasında seçim yapmamızı sağlayan bir geçiş olması gerekiyordu, ancak ikinci özellik henüz kullanıma sunulmadığından, aynı şekilde henüz etkinleştirilmedi. Ancak, en son GCam ve Google Fotoğraflar sürümlerine kod eklendiğinden, Kilitli Fotoğraflar özelliğinin yakında yayına gireceğini onaylayabiliriz. Kilitli Fotoğraflar kod adı “mars” iken, hızlandırılmış astrofotografi özelliği, şüphelendiğimiz gibi “kepler” olarak kodlanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz