Google, iki Pixel 6 arama özelliğini süresiz olarak devre dışı bırakır

0
iPhone 14 kamera
iPhone 14 kamera

Google, genel olarak Pixel 6 serisiyle ilgili sorunlar yaşıyor. Cihazın piyasaya sürülmesinden bu yana, insanlar ekran titremesi, yavaş parmak izi kilidinin açılması, yeşil renk tonu sorunları ve daha pek çok sorun bildirdiler. Şirket, Aralık güncellemesinin birçok sorunu çözeceğinden emin oldu ve düzeldi, ancak tam olarak Google’ın planladığı gibi gitmedi. Daha fazla Pixel haberleri için https://teknobilimadami.com/ linkine tıklayabilirsiniz.

Bununla birlikte, Google’ın Pixel 6 serisi için Aralık güncellemesi de bir tür gaf oldu. Amiral gemisi serisine bir dizi özellik ve iyileştirme getirmesi beklenen güncelleme, bunun yerine seriyi rahatsız eden bir dizi hataya neden oldu. İlk başta, Pixel 6 cihazlarıyla ilgili bazı ağ sorunları bildirildi. Ve şimdi şirket, Pixel 6 ile birlikte gelen iki arama özelliğini devre dışı bıraktı: Benim İçin Beklet ve Arama Tarama.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Pixel 6

Kullanıcılar, Pixel 6 için Aralık derlemesine güncellendiğinde, özelliğin cihazlarında çalışmadığını bildirdi. Şirket, destek forumları aracılığıyla “Aralık Android güncellemesindeki bir hata” nedeniyle Beklet ve Çağrı Taramanın duraklatıldığını onayladı. Pixel yazılım ekibi “bu sorunu çözmek için aktif olarak çalışıyor.”

Bilmeyenler için Pixel 6’daki Arama Tarama özelliği, Google Asistan’ın bilinmeyen numaralardan gelen aramaları yanıtlamasına ve bunların otomatik aramalar mı yoksa spam göndericilerden gelen aramalar mı olduğunu öğrenmesine olanak tanır. Benim İçin Bekle özelliği, telefon kayıtlı bir mesajın çalındığını veya gerçek bir insan aramayı devralana kadar bir robotun konuştuğunu algılarsa, kullanıcının bir işletmeyle konuşmasına olanak tanır.

Bu özellikler, Pixel 6 kullanıcıları için günlük yaşamda çok kullanışlıdır, ancak Google, Aralık güncellemesiyle bunları devre dışı bırakmıştır. Yine de Mountain View devi, bir düzeltme üzerinde çalıştığına dair bize güvence verdi ve şirketin geçmiş performansını göz önünde bulundurursak, düzeltmenin yakında geleceğine dair güvence verdi. Pixel 6’nızda Aralık yamasına güncelleme yapmadıysanız ve bu özellikleri kullanıyorsanız, en son sürüme güncelleme yapmamanızı ve Google’ın tüm düzeltmeleri sunmasını beklemenizi öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz