Google Haberler Vitrini artık mobil cihazlarda kullanılabilir

0
36

Google, Google News Showcase adlı web’e kaliteli içerik getirmeleri için yayıncılara ödeme yapan 1 milyar dolarlık ürün ve lisans programı ile internette dağıtılan haberlerin kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmak için üzerine düşeni yapıyor.

Başlangıçta bu özellik yalnızca iOS ve Android’de çalışıyordu, ancak Google The Keyword’de lisans programını Google Haberler’in masaüstü sürümüne getirdiğini duyurdu, bu da daha fazla kullanıcının sunduğu kaliteli içerikten yararlanabileceği anlamına geliyor.

Masaüstünde Google Haberler Vitrini

Masaüstünde, Google Haberler Vitrini panelleri En Çok Okunan Haberler ana sayfasında gösterilir. Burada görünen her şey sizin için önerilir ve zevklerinize göre özelleştirilebilir.

Günün en çok okunan haberlerinin hemen altında gösterilen, ileride takip etmek isteyebileceğiniz takip edilen yayıncıların ve yayıncıların en son Haber Vitrini panellerini içeren yeni bir atlıkarınca göreceksiniz. Takip ettiğiniz şeylerin dışında, Google, ülkenizdeki katılımcı yayıncıların içeriğini keşfetmenize olanak tanıyan ve ufkunuzu genişletmenize yardımcı olabilecek pek çok özelliğe sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   The Evolution of ITIL: From ITIL v3 to ITIL 4

Ek olarak, Google, Google Haberler’deki katılımcı bir yayıncının ana sayfasında bir Haber Vitrini bölümü gösterecektir. Bir blog gönderisinde Google, “Daha derine inmek isteyen kullanıcılar için, doğrudan katılan yayıncıların açılış sayfalarına yeni bir Haber Vitrini bölümü ekledik” dedi. Unutulmaması gereken nokta, ne kullanıcıların ne de yayıncıların bu özellikleri masaüstüne almak için fazladan bir şey yapmak zorunda olmayacaklarıdır. Normalde yaptığınız gibi Google Haberler’e gitmeniz gerekecek.

Kullanıcıların yalnızca Google Haberler Vitrini aracılığıyla içeriği okumasından endişeleniyorsanız, Google, kullanıcıların “yayıncının sitesindeki makalenin tamamını okumak için tıkladıklarını; şu anda News Showcase içeriğinden ayda 10 milyondan fazla tıklama alıyoruz. ”

Google Haberler Vitrini

Google Haberler Vitrin Kullanılabilirliği

Google, İngiltere, Avustralya, Almanya, Brezilya, Arjantin, İtalya, Çekya ve Hindistan’daki tüm Google Haberler kullanıcılarının duyurusunu yaptı. Bu ülkelerden birindeyseniz, kontrol edebilirsiniz. Aksi takdirde, Google onu konumunuza getirene kadar beklemeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz