Google asistan yakında telefonunuzu kapatma izni alabilir

0
Google asistan

Bazen Google Asistan’ın her şeyi yapabileceğini düşünür, ancak yine de akıllı telefonunuzda bazı hassas yönetici komutlarını gerçekleştirme yeteneğinden yoksundur. Ancak, Google’ın dijital yardımcısının telefonunuzu kapatmasına izin verebileceğini gösteren kanıtlar ortaya çıktı.

Google Asistan’ın Telefonunuzdaki Yeni İzinleri

Güncelleme, Google Asistan’ın telefonunuzu kapatmasına izin veren potansiyel yeni bir özellik getiriyor. Android 12’de Google, güç düğmesine uzun basarak asistanı çağırabilmeniz için bunu yaptı. Artık kullanıcılar güç düğmesini Google Asistan ile ilişkilendirdiğine göre, insanların telefonlarını sesli komut kullanarak kapatmalarına izin vermek mantıklı.

Yeni güncellemede bulunan bazı belgelerde Google, telefonunuzu iki yoldan biriyle kapatabileceğinizi söylüyor. İlk olarak, güç menüsünü açmak için güç düğmesine ve ses açma düğmesine birlikte basabileceğinizi söyler. İkinci olarak, “Asistanınızı açabilir ve” Kapat “diyebilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple TV+ Aboneliğinizi Nasıl İptal Edebilirsiniz?

Google asistan

Bu ilginç çünkü şu anda Google Asistan’dan telefonunuzu kapatmasını isteyemezsiniz. Bunu yaparsanız, bunun yerine telefonunuzu manuel olarak kapatmanız için size yol gösterecektir. Bu uyarı büyük olasılıkla Google’ın insanların yanlışlıkla telefonlarını yanlış anlaşılmış bir komutla kapatmalarını istememesinden kaynaklanıyor.

Görünüşe göre Google bu özellikle devam etmek istiyor. Ne yazık ki, yazı yazılırken bu sesli komut yalnızca belgelerde belirtilmiştir. Bu, nasıl çalışacağından emin olmadığımız anlamına gelir. Örneğin, “Hey Google, kapat” derseniz, belki telefonunuz anında kapanacaktır. Veya belki de Google Asistan, telefonunuzu gerçekten kapatmak isteyip istemediğinizi veya sizi yanlış anladığına bakmak için iki kez kontrol edecektir. Ayrıca, insanların telefonlarının konuşmanın ortasında kapanmasını önlemek için, yalnızca Asistan’ı çağırmak için bir düğme kullandıysanız “gücü kapat” komutuna izin verebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Üç yeni Apple Watch modeli ve AirPods Pro 2 gelecek yıl gelebilir

Google’ın hangi rotayı izlediğine bakılmaksızın, beklememiz ve sonucun nasıl göründüğüne bakmamız gerekecek. Yani, nihai sonuç hiç yüzeye çıkarsa; sırf bu belgenin kodda saklı olması, teknoloji devinin onu kesinlikle serbest bırakacağı anlamına gelmez.

Google Asistanınız İçin Yeni Bir Sesli Komut Mu?

Yakın zamanda yapılan bir güncellemede potansiyel bir yeni “gücü kapat” komutu göründü ve Android’in koduna gömüldü. Gün ışığını görüp göremeyeceğinden emin değiliz; ancak, varsa, kullanıcıların sesleriyle cihazları üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmalarına olanak tanır.

Google Asistanınız adınızı söylemekte sorun yaşıyorsa, artık doğru şekilde söylemesi için eğitebileceğinizi bilmek ilginizi çekecektir. Ya fonetik olarak hecelemeyi ya da Google Asistan ile konuşmayı seçebilir, böylece sizi ne arayacağını bilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz