Google Fotoğraflar yakında görsel aramayı basitleştirmek için gelişmiş filtreler sunabilir

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Google Fotoğraflar, yakında görsel aramayı iyileştirecek yeni arama filtreleri alabilir. Şu anda, fotoğraf paylaşma / depolama uygulaması kişilere, yerlere veya evcil hayvanlara göre belirli bir fotoğrafın aranmasına izin veriyor, yeni arama filtreleri her bir kategoriye girme zahmetini ortadan kaldıracak ve bunun yerine gelişmiş arama filtreleri getirecek.

Google Fotoğraf Filtre Modu

Gelişmiş filtrelerle ilgili ayrıntılar, Android için Google Foto’da yeni bir filtre modunu gösteren bir dizi ekran görüntüsünü paylaşan mühendis tarafından ortaya çıkarıldı. 9to5Google’ın gözlemlediği gibi, arama filtresini kullanırken daha fazla filtre seçeneği açacaktır. Özellik düğmesi arama çubuğunun altında görülebilir, ancak kullanıcılar sonuçları doğrudan altında da görebilmelidir.

Google Fotoğraflar

Ekran görüntüleri, özçekimler, videolar, arşivlenmiş fotoğraflar ve hareketli fotoğrafları içeren dört yeni Google Foto arama filtresini gösterir. 9to5Google, bu potansiyel filtrelerle, kullanıcıların arşivlenmiş resimleri hızlı bir şekilde görüntüleyebileceklerini belirtiyor. Bununla birlikte, özelliğin şu anda test aşamasında olduğunu belirtiyor, bu da bu filtrelerin kararlı bir Google Fotoğraflar derlemesine gelmesi için hala biraz zaman kaldığını gösteriyor. Ayrıca Oku -OCR özellikli Google Lens artık Google Fotoğraflar masaüstü web için kullanılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dört gözle beklenen Redmi K30 Ultra sızdırıldı

Özellikle, Google Foto, kategoriler bölümünde özçekimler, videolar, ekran görüntüleri vb. gibi filtrelerle arama seçeneğine sahiptir. Belirli bir görüntüyü elde etmek için ‘gözden geçirilmesi’ gereken birden fazla resim varsa, yeni filtrelerin kaydırmada zaman kazandırması beklenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz