Telegram, daha iyi özelliklere ve tasarıma sahip iki yeni web uygulaması başlattı

0
57

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram bir değil iki web uygulaması başlattı. Mesajlaşma uygulamasının her zaman bir web uygulaması vardı, ancak mobil uygulama geçtiğimiz birkaç ay içinde olduğu kadar popüler değildi. Önceki web uygulamasında bazı önemli gecikmelerdi çünkü mobilden farklı olarak nadiren güncelleme alıyordu. Ancak şimdi şirket iki ayrı uygulama başlattı – Telegram WebK ve Telegram WebZ.

İki Yeni Uygulama

Telegram’ın web sürümü bazı temel özelliklerden yoksundu. Kullanıcılar mesajlaşma uygulamasında çıkartmalar gönderemiyordu ve görüntülü görüşme yapamıyorlardı. Ancak yeni web uygulamaları boşluğu doldurmak için burada. Telegram’ın neden tüm özelliklere sahip bir tane başlatmak yerine iki ayrı uygulamayı başlattığı belirsizliğini koruyor. Görünüşe göre, uygulama birbiriyle aynı görünüyor. Ve tabii ki uygulamanın her iki sürümünü de kullanarak çıkartma gönderebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Steam Aile Paylaşımı

Raporlara göre, WebK ve Webz’nin iki ayrı geliştiricisi var, ancak ikisi de hemen hemen aynı şekilde çalışıyor. Ancak, iki uygulamanın kullanıcı arayüzünde çok küçük farklılıklar olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, uygulamanın WebK sürümünde çağrıları sessize alabilirsiniz, ancak sessiz düğmesi olmadığı için WebZ sürümünde bunu yapamazsınız. WebK’daki arama çubuğu beyaz renktedir, Web Z’nin ise gri bir arama çubuğu vardır. Daha derine inerseniz, bu kadar çok küçük fark vardır.

Telegram
Telegram

Ancak, Telegram’ın web uygulamalarının sahip olmadığı önemli bir özellik, sesli arama yeteneğidir. İlginç bir şekilde, Telegram’ın rakibi WhatsApp, birkaç ay önce web kullanıcıları için bu özelliği kullanıma sunmuştu. Bununla birlikte, Telegram yakında bir güncelleme yayınlayabilir, ancak o zamana kadar Telegram’ın resmi web sitesinde yenilenen web uygulamalarına göz atabilirsiniz. Masaüstü uygulamaları, web uygulamaları, mobil uygulamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Telegram sürümlerinin bağlantılarını bulacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz