Google Fotoğraflar daha derin bir Google Lens entegrasyonu alıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Google Foto, Google Lens ile sessizce daha derin bir entegrasyon ekledi. Google Fotoğraflar uygulamasında tek bir öğeyi görüntülerken Lens simgesine dokunduğunuzda yeni araçlar kullanılabilir.

Android Police’e göre araçlar, doğrudan Fotoğraflar uygulamasından bir fotoğrafın içinde arama yapmayı kolaylaştırıyor. Fotoğraflar’a entegre araçlarla, Lens tarafından seçilen metne dokunabilir, tercüme edebilir, kopyalayabilir, Arama yapabilir ve Google bağlantılı bir PC’ye aktarabilirsiniz. Doğrudan Google Fotoğraflar’da yerleşik özelliklere sahip olmak, birden fazla uygulama arasında geçiş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Google Lens Ne Zaman Entegre Edilecek?

Bu Google Lens araçlarının Fotoğraflar’a ne zaman entegre edildiği belli değil, ancak Google’ın Lens özelliklerini diğer Google deneyimlerine getirme çabasının bir parçası. Örneğin Google, resmi Kamera ve Arama uygulamalarını Lens özellikleriyle zenginleştirdi. Google ayrıca Lens’i genel olarak daha güçlü hale getiriyor, matematik problemlerini çözmek için yeni bir eğitim modu, Google Alışveriş entegrasyonu ve çok daha fazlasını sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   NASA, Ay yolculuğu için SpaceX ile anlaşmaya karar verdi!

Android Police’e göre kaynaklar, metinleri tanımak için yeni Google Foto arayüzünün yeni olduğunu iddia ediyor, ancak araçların ne kadar yaygın olduğu belirsiz. Daha derin entegrasyondan yararlanmak için hem Google Lens hem de Google Fotoğraflar’a ihtiyacınız var.

Google Lens
Google Lens

Bir Google Foto kullanıcısıysanız, şu anda ufukta büyük bir tarih beliriyor. Hizmet, 1 Haziran’dan itibaren ücretsiz depolama alanını sınırlamaya başlayacak. Google, ücretsiz kullanıcıların her Google Hesabı ile birlikte gelen tamamlayıcı 15 GB depolama alanıyla sınırlı olacağını söyledi. Bundan sonra, 100 GB için ayda 1,99 ABD dolarından (yılda 19,99 ABD doları) başlayan bir Google One aboneliği için aylık ödeme yapmanız gerekecek.

Bir abonelik modeline geçmenin yanı sıra Google, geçtiğimiz birkaç ay içinde Fotoğraflar’a premium özellikler de ekledi. Gelişmiş video düzenleme araçları dahil olmak üzere premium özellikler yalnızca aboneler tarafından kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz