Google Fotoğraflar, görselleri bulmayı daha da kolaylaştırmak için yeni bir özelliği test ediyor

0

Geçtiğimiz ay, Google Foto, fotoğrafları hızla bulmayı daha da kolaylaştırmak için gelişmiş arama filtrelerini dahili olarak test ediyor gibi görünüyordu. Şimdi, özelliğin test edilmesi bazı kullanıcılara sunulmaya başlıyor gibi görünüyor, bu da yakında herkesin kullanımına sunulabileceği anlamına geliyor.

Android Police, Google Fotoğraflar uygulamasında ek arama filtrelerini ilk fark edenler arasındaydı. Görünüşe göre, belirli bir kişinin resmini aramak istiyorsanız, Fotoğraflar, arama alanının hemen altında bir filtre satırı görüntüleyecektir. Medya türünüzü resimler, özçekimler, animasyonlar, ekran görüntüleri ve daha fazlasıyla daraltabileceksiniz. Ayrıca, çektiğiniz bir tatile ait tam grup fotoğrafını bulmak için birden fazla kişinin adını da ekleyebilirsiniz.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar’daki yeni arama filtreleri işleri biraz kolaylaştırsa da, Android Police’in belirttiği gibi bu daha iyi olduğu anlamına gelmez: “Arama filtrelerinin daha önce mümkün olmayan hiçbir şeyi gerçekten eklemediğini belirtmek gerekir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Twitch'te Siber Güvenlik Konferansı Yayınlanacak

Google Fotoğraflar, geçtiğimiz birkaç ay içinde bir dizi yeni özellik sunarak, yakın zamanda gelişmiş bir video düzenleyici ve daha sıkı bir Google Lens entegrasyonu kullanıma sundu. Bazı şeyler bir ödeme duvarının arkasına yerleştirilse de, özellikler arama devinin hizmetini yalnızca fotoğrafları depolamak için bir yer olmanın ötesinde geliştirmeye devam ediyor.

Android Police, yeni arama filtrelerinin henüz yaygın olarak kullanılamadığını ve sunucu tarafı testinin bir parçası gibi göründüğünü söyledi. Ancak görünen o ki, Google Foto kullanıcıları belirli bir fotoğrafı çok yakında daha kolay bulabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz