Facebook’un İlk Akıllı Saati İki Ayrılabilir Kameraya Sahip Olabilir

0

Facebook’un kendi akıllı saati üzerinde çalıştığı raporları ilk olarak bu yılın başında ortaya çıktı. Yeni bir rapor, sosyal medya devinin şu anda 2022 yazında piyasaya sürmeyi planladığı akıllı saati ile benzersiz bir yaklaşım benimsediğini detaylandırdı.

Çoğu şirket, akıllı telefonları işlevleriyle tamamlamak için akıllı saatler tasarlama eğilimindeyken, Facebook farklı bir yaklaşım benimsiyor. Şirketin akıllı saatinin akıllı telefonlara benzer şekilde kullanılmasını istediği bildiriliyor.

Facebook’un Akıllı Saati İki Ayrılabilir Kameraya Sahip Olabilir

The Verge’den bir rapor, Facebook’un akıllı saatinin biri önde diğeri arkada olmak üzere iki ayrılabilir kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Ön kamera öncelikle görüntülü arama amacıyla kullanılacaktır.

Arka kamera 1080p çözünürlüğe sahip olacak ve saatin çerçevesinden ayrıldığında video kaydetmek için kullanılabilir. Facebook ayrıca kamera hub’ını sırt çantalarına ve diğer benzer öğelere takmak için aksesuarlar tasarlamak için diğer şirketlerle birlikte çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iOS 16.6 Beta, Apple WWDC 2023'ten Önce Çıkacak

Facebook akıllı saat, Android’in özelleştirilmiş bir sürümünü çalıştıracak. Şirket, ortaklarıyla birlikte çalışacak ve zengin özelliklere sahip bir kullanıcı deneyimi sunmak için kendi uygulama paketini sunacak. Ayrıca saat için eşlik eden bir akıllı telefon uygulaması başlatacak.

Rapor, akıllı saatin sağlık izleme özelliği konusunda hafif ancak bir kalp atış hızı monitörüne sahip olacak.

akıllı saati
Facebook akıllı saati

Facebook Akıllı Saat Dış Görünümü

Facebook, akıllı saatini beyaz, siyah ve altın renk seçenekleriyle paslanmaz çelik kasa ile sunmayı planlıyor. Şirket, akıllı saatin gelecek nesillerinde olduğu gibi sayının artmasıyla birlikte saatin başlangıçta düşük altı rakamla satmasını bekliyor. Kesinleşmiş olmasa da, Facebook akıllı saati 400 dolar civarında fiyatlandırabilir.

Facebook mühendisleri, akıllı saatin ikinci ve üçüncü nesilleri üzerinde şimdiden çalışmaya başladı. Akıllı saatin gelecekteki bir versiyonu, Facebook’un yakında çıkacak olan artırılmış gerçeklik gözlükleri için bir giriş cihazı görevi görebilir. Şirket, bunu başarmak için yeni kurulan CTRL laboratuvarlarından edindiği teknolojiden yararlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz