Google Chrome’da Dil Nasıl Değiştirilir?

1

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Windows için Google Chrome, arayüzünüzün dilini 100’den fazla dilden değiştirmenize olanak tanır. Dolayısıyla, Chrome ayarlarının ve menülerinin başka bir dilde görünmesini istiyorsanız, Chrome dilini varsayılan dilden nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1. Cihazınızda Chrome tarayıcınızı başlatın ve Chrome pencerenizin sağ üst köşesindeki menü düğmesine gidin. Bağlantı düğmesi, üst üste üç nokta ile temsil edilir.

Adım 2. Menünün altındaki Ayarlar’ı seçin. Alternatif olarak, Chrome tarayıcınızın adres çubuğuna “Chrome” // Ayarlar / “yazarak hızlı bir şekilde” Ayarlar “menüsüne gidebilirsiniz.

Adım 3. Ayarlar menüsünde göründükten sonra, aşağıdaki listeyi aşağı kaydırın ve ek seçenekleri görüntülemek için Gelişmiş’i tıklayın.

Adım 4. Diller’i görene kadar aşağı kaydırmaya devam edin. Daha fazla seçenek görmek için Dil veya sağ alttaki oka tıklayın veya tıklayın.

Adım 5. Mavi Dil Ekle düğmesine tıklayarak yeni bir dil ekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   instegram hesap dondurma

Adım 6. Mevcut diller arasında gezinin ve eklemek istediğiniz listeye tıklayın veya arama çubuğuna eklemek istediğiniz dili girin. İstediğiniz dili seçtikten sonra, sağ alttaki “Ekle” düğmesini tıklayın.

Adım 7. Yeni diller aşağıdaki listeye otomatik olarak eklenir. Birden fazla dil seçtiyseniz, üç sıralı öğe ile temsil edilen menü düğmesini de kullanabilirsiniz. Listenizdeki her dilin sağ tarafında, seçtiğiniz dilleri yeniden düzenleyin veya ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız herhangi bir dili kaldırın.

Chrome çeviriyi sunmuyorsa sayfayı yüklemeyi deneyin. Çeviriyi henüz görmüyorsanız, dil çeviri için uygun olabilir. Veya tarayıcı seçeneklerine erişmek için üç noktaya dokunarak manuel olarak bir çeviri talep edin, ardından Çevir’e dokunun.

Google Chrome
Google Chrome

Chrome’un Varsayılan Dili Nasıl Eklenir?

Windows için Google Chrome’u ilk yüklediğinizde, tarayıcının görüntülediği dili seçersiniz. Ancak, istediğiniz zaman Google Chrome tarayıcısının dilini değiştirebileceğiniz için, yalnızca bu dili kullanmakla sınırlı değilsiniz. Chrome, Almanca ve Fransızca gibi yaygın dillerden Bihar ve Makedonca gibi dillere kadar 50’den fazla dil seçeneği sunar. Chrome tarafından kullanılan dili doğrudan Google Chrome tarayıcısında değiştirebilirsiniz.

  1. Chrome’un sağ üst köşesindeki üç yatay çubuk simgesini tıklayarak ana Chrome menüsünü açın ve listeden “Ayarlar” ı tıklayın.
  2. Ayarlar penceresinin altındaki “Gelişmiş Ayarları Geliştirmek için Gelişmiş” seçeneğini tıklayın.
  3. Diller bölümünde “Diller ve Giriş Ayarları” düğmesini tıklayın.
  4. Dil penceresi menüsünde “Ekle” düğmesini tıklayın.
  5. Açılır menüden, Chrome’un görüntülemesini istediğiniz dili seçin ve “Tamam” a basın.
  6. Dil Listesine eklenen yeni dili tıklayın: ve “Google Chrome’u bu dilde yükle” düğmesini tıklayın.
  7. Google Chrome’un dilini seçtiğiniz dile değiştirmek için “Bitti” yi tıklayın.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz