Dünyanın En çok İndirilen Uygulamaları Nelerdir?

0

Dünya genelinde uygulamaların cirolarını, indirilme sayılarını hesaplayan ve analiz eden analiz şirketi; 2020-2021 yılları arasında yaptığı araştırma ile birlikte verileri açıkladı. Açıklanan verilere göre App Store içerisinde birçok farklı uygulamanın farklı verilerde olduğu anlaşıldı.

Açıklanan verilere göre Tik Tok dünya genelinde Nisan ayının en çok indirilen uygulamaları arasında yer alırken tüm seneye baktığımızda da en çok indirilen App Store uygulaması olarak zirveyi koruduğu açıklandı. Tik Tok uygulamasının ardından dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri Facebook oldu. Facebook’tan sonra uygulamaların devamında ise İnstagram, Whatsapp ve Messenger uygulamaları gelmektedir.

Facebook grubunun uygulamalarından sonra ise sırasıyla Snapchat, Zoom, Telegram, CapCut ve Google Meet gelmektedir.

dünyanın-en-cok-indirilen-uygulamaları-nelerdir
dünyanın-en-cok-indirilen-uygulamaları-nelerdir

Son Yıl ve Son Ay Verileri Bu Şekilde Olduğu Açıklandı

Araştırma şirketi tarafından sağlanan güncel ve doğru veriler hem son bir yılın rakamları hem de son bir ayda kaç kişinin indirdiğini gösterip sıralama üzerinden yapılan rakamlar olarak biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Blockman Go Bedava Hesap

Yayımlanan rakamlara göre sizlere genel anlamda hem Apple Store hem de Google Play’ı kapsayacak şekilde bir sıralama yaptık. Yapmış olduğumuz sıralamada en çok indirilen uygulamalardan en az indirilen uygulamalara kadar şu şekilde sıralama oluyor.

  1. Tik Tok
  2. Facebook
  3. Whatsapp
  4. İnstagram
  5. Zoom
  6. Telegram
  7. Snapchat
  8. Cap Cut
  9. Google Meet
  10. Messenger

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz