Google Asistan, tek tıklamayla kısayolların yanı sıra ilginç ve renkli bir tasarımı test eder

0

Google, geçen yıl Ağustos ayında birkaç kullanıcıya yeni bir kompakt Asistan Kullanıcı Arayüzü sunmaya başladı. Son birkaç ayda, bu yeni kullanıcı arayüzü çoğu kullanıcıya ulaştı ve tüm ekranı kaplayan eski Google Asistan panelinden çok daha sezgisel. Bahşişçilerimizden birine göre, Google şimdi kompakt Asistan Kullanıcı Arayüzüne renkli bir yenileme sağlamak için çalışıyor.

Google Asistan Yeni Renkli Kullanıcı Arayüzü

Kısa süre önce resmi kullanıma sunulmadan önce telefonlarındaki değişikliği etkinleştirmeyi başaran Matthew Pirszel tarafından fark edildi. Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, değişiklik Google Asistan’ın arka plan rengini açık veya koyu temaya göre değiştirir.

Önceki Android 12 kapsamımızı kaçırdıysanız, “monet” tema sistemi, geçerli duvar kağıdındaki baskın renklere göre Hızlı Ayarlar kutucuklarının bildirim arka planını ve vurgu rengini otomatik olarak değiştirir. Tema ayrıca Ayarlar sayfasını baskın renkle yeniden renklendirir ve hatta geliştirme aşamasında olan Kilit Ekranını ve Bildirimler Kullanıcı Arayüzünü etkiler. Tema sistemi, vurgu rengini kullanıcı arayüzünün pek çok bölümünde değiştirdiğinden, Google Asistan’ın arka plan rengini de etkileyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Samsung Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 4'ten daha büyük bir pile sahip olabilir
Google Asistan
Google Asistan

Cihazlarında söylentilere göre “İşlemlerim” kısayollarını da almayı başardı. Daha önce, Google Asistan’ın “İşlemlerim” kısayollarının sık kullanılan sorguları tek tıklamayla başlatmanıza izin vereceğini tahmin etmiştik. Durum böyleymiş gibi görünüyor, ihbarcımız “sesi% 50’ye ayarlamak” için bir düğme ayarlamayı başardı ve Google Asistan kullanıcı arayüzünde bu işlem için bir kısayol belirdi.

Tahminimiz bu özellikleri Android 11 çalıştıran bir Sony Xperia telefonda çalıştırmayı başardı, ancak bu ekran görüntülerini aynı Android sürümünü çalıştıran bir Pixel 4 üzerinde yeniden oluşturamadık. Şu anda, bu Google Asistan değişiklikleri hakkında başka bilgimiz yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz