Gmail Hesabı Nasıl Silinir

0
19
Gmail Hesabı Nasıl Silinir
Gmail Hesabı Nasıl Silinir

Bugün herkes için merak konusu olan Gmail Hesabı Nasıl Silinir konusuna değineceğiz. Evet sosyal medya hesaplar kolaylıkla silinebiliyor. Kimisini direkt olarak dondurarak ve bir müddet girmeyerek tamamen kapatabiliyoruz. Bazılarını ise o anda direkt olarak silerek o hesaba veda ediyoruz. Fakat bunlar sosyal medya ayağı için geçerli olan durumlardır.

Bir e-posta adresini ortadan kaldırmak ve ondan tamamen kurtulmak o kadar da kolay işlemler gerektirmez. Fakat anlattığımız zaman sizlerde bu hesaplardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Özellikle de bir Gmail kullanıyorsanız ve artık kullanmak istemiyorsanız, o hesabı silmek çok daha mantıklı olacaktır.

Gmail Hesabı Nasıl Silinir
Gmail Hesabı Nasıl Silinir

Gmail Hesabı Nedir?

Herkesin bildiği üzere Gmail bir e-posta servisidir. Google tarafından 2004 senesinde ortaya çıkmış ve kullanıcıların kullanımına sunulmuştur. Daha çok kurumsal bir kimlik olarak bilinen he posta türü, @gmail.com uzantılı hesapları ortaya çıkartır. Özellikle de Google ile direkt olarak çalışan kişilerin muhakkak bir Gmail hesaplarının bulunması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube Videolarını Ücretsiz İndirebileceğiniz En İyi 10 Site

Gerek Google Adsense gerek ise de Google Analytics gibi işlemlerin hepsi bu hesaplar üzerinden kolaylıkla yönetilebilir hale gelecektir. Bu sayede bu maile neden sahip olmanız gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Tabi ki aynı zamanda birden fazla maile gelen e-postaların da tek bir hesapta toplanmasını sağlar.

Gmail Hesanı Nasıl Silinir?

Burada önemli olan öncelikli olarak hesabınızı gerçekten silmek istiyor musunuz ve buna karar verdiniz mi? Bir hesabı sildikten sonra, bazıları için 30 gün bazıları için ise bir daha geri dönüş süresi tanımlanmamaktadır. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce karar vermenizde önemli olacaktır. Şu yolu izleyerek hesabınızı silebilirsiniz;

  • İlk olarak oturum açın.
  • Burada “Hesap Tercihleri” kısmını göreceksiniz, tıklayın.
  • Bu kısımda “Hesabınızı veya Hizmetlerinizi Silme” kısmına tıklayın.
  • Açılan sayfada, sağ kısımda ürünleri sil sekmesini göreceksiniz. Bu kısıma tıkladıktan sonra, Google sizlerden tekrar hesabınızı açmanızı isteyebilir. Eğer istemez ise devam edin.
  • Buradaki ürünler bölümünden Gmail’i bulun ve sil kısmına tıklayın.
  • Tabi Google’ın yapısı gereği sizlere uzun bir metin göstereceklerdir. Sizlere tekrar mail gelmeyeceğine ve bu yüzden gerek banka gerek sosyal medya konusunda aksaklığa uğrayabileceğiniz konusunda uyarısı gelecektir.
  • Sil kısmına tıkladıktan sonra artık hesabınıza hiçbir şekilde erişim sağlayamayacaksınız. Toplamda 2 iş gününde hesabınız tamamen kapanacaktır.
  • Son işlem olarak ise:”Evet, kullanıcı@gmail.com adresini kalıcı olarak silmek ve bu adresi Google Hesabımda kaldırmak istiyorum” uyarısını onaylayın ve işleminizi sonlandırın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz