Facebook ve Spotify, Boombox projesi üzerinde çalışıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Facebook ses dünyasına doğru genişlerken, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Spotify ile bir işbirliğine işaret etti. Yaklaşan entegrasyonun adı olan Project Boombox, kullanıcıların Spotify’ı Facebook üzerinden dinlemelerine olanak tanıyacak.

Facebook ve Spotify, Project Boombox’ta İşbirliği Yapıyor

Facebook, her ikisi de Facebook’un Clubhouse’a ayak uydurmasına yardımcı olacak Canlı Ses Odaları ve Soundbites dahil olmak üzere yaklaşmakta olan çeşitli ses tabanlı özellikleri duyurdu. Ancak bunlar, Facebook’un masaya getirdiği tek ses deneyimi değil – CNBC’nin bir raporu, Facebook ve Spotify arasındaki bir ortaklığı ortaya çıkardı.

Zuckerberg CNBC’ye, Spotify ve Facebook’un dahili olarak “Boombox Projesi” olarak bilinen bir şey üzerinde çalıştığını söyledi. Rapora göre, özellik en sevdiğiniz şarkıları, albümleri, sanatçıları ve çalma listelerini Facebook içinden paylaşmanıza izin verecek. Paylaşılan ses, daha sonra kullanıcıların oynatmak için tıklayabilecekleri Haber Feeds bir müzik çaların içinde görünecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hesabımı Dondur
Boombox
Boombox

TechCrunch muhabirleri ayrıca yerleşik oynatıcının yalnızca müzik için olmadığını, podcast’leri de destekleyeceğini belirtti. Meksika ve Tayland gibi ülkelerde zaten test edildi ve resmi olarak yaklaşık bir hafta içinde piyasaya sürülebilir.

Bununla birlikte, Canlı Ses Odalarının Facebook’a girmesi için biraz daha beklememiz gerekecek. Platform, bu özelliklerin 2021 yazında gelebileceğini belirtti. Facebook’a bir podcast keşif özelliği de geliyor ve önümüzdeki aylarda yayına girmesini bekleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz