Facebook Messenger aramaları ve sohbetleri artık şifreleniyor

0
face messenger araması
face messenger araması

Birçok kez geciktirdikten sonra, Meta (eski adıyla Facebook), Facebook Messenger şifreli arama ve sohbet seçenekleri özelliğini herkese sundu. Tüm sohbetlerin ve aramaların varsayılan olarak şifrelendiği WhatsApp gibi değil. Messenger sohbetleri ve aramaları hala varsayılan olarak şifrelenmez. Ancak şirket artık Messenger ayarlarına uçtan uca şifreli sohbetleri ve aramaları etkinleştirmek için bir seçenek ekledi.

Facebook Messenger

Meta, varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyi açmayı tartıştı, ancak 2023’ten önce gelmeyeceğinden korkuluyor. Şimdilik, güvenli sohbetlere iki yöntemle katılabilirsiniz: orijinal 2016 Gizli Konuşma yöntemi veya Snapchat gibi, pencere kapatıldığında mesajların otomatik olarak kaybolduğu ‘kaybolma moduna’ girmek için yukarı kaydırarak.

Uçtan uca şifreli sohbetlerde, birisi ekran görüntüsü aldığında da bir bildirim alırsınız. Ayrıca GIF’ler, çıkartmalar, tepkiler ve yazım göstergeleri gibi özellikler de şifreli modda mevcuttur. Şifreli sohbetler, insanların gerçek hesapları tanımlayabilmesi için doğrulanmış rozetleri de gösterecek. Şirket ayrıca medya kaydetme özelliğini de ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz