Vajinismus Tedavisi Uygulamasında Yaşanılan Sorunlar

0
Uygulamasında Yaşanılan Sorunlar
Uygulamasında Yaşanılan Sorunlar

Vajinismus problemi dünyada birçok kadının yaşadığı bir problemdir. Gerek sosyal baskı gerekse evlilik düzeninde yaşanan stresten kaynaklı olarak vajinadaki kasların kasılmasıdır. Vajinismus ile birlikte cinsel birliktelik zorlaşır ve dolayısıyla hamilelik de imkansızlaşır. Çok rastlanılan bir problem olmasına rağmen tedavisi mümkündür. Tedavi süresini olumsuz yönde etkileyen problemlerden bazıları şunlardır:

 • Bireye yüklenilen sosyal statüler, örneğin anne olmak ya da evli olmak gibi durumların yarattığı baskılar olumsuz etkiler.
 • Eşin yarattığı psikolojik baskı olumsuz etki yaratır.
 • Kişinin bu problem için sürekli kendisini suçlaması tedavi sürecini etkiler.
 • Bu durumu utançla birleştirmek ve utanç kaynağı olarak görmek tedavi sürecini olumsuz etkiler.

Vajinismusu doğal olarak kabul etmek gerekir. Bursa hamilelik sorunları hakkında bilgi almak isteyen kişilerde bu durumu dile getirmemek sıkıntı yaratabilir. Çekinmeden ve çözümü olduğunu bilerek farukdincsahin.com.tr’den randevu alarak adım atabilirsiniz.

Vajinismus Hakkında Merak Edilenler

Cinsel birliktelikte zorlanıyor ya da ağrı çekiyorsanız bu durumu Faruk Dinçşahin ile çözmek oldukça kolaydır.  Bursa vajinismus hakkında ayrıntılı bilgi veren kurum, uzman güvencesinde size yardımcı olacaktır. Vajinismus hakkında toplumda bilinenler oldukça azdır. Vajinismusu yakından tanıyalım:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PUK Kodu Öğrenme (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone)

 • Her kasılma durumu vajinismus değildir.
 • Defalarca tekrarlanmasına rağmen her defasında kitlenme yaşanması vajinismusa işaret edebilir.
 • Vajinismus hastalığında cinsel istek yok değildir algısı yanlıştır, istek olmasına rağmen vajina kasılabilir.
 • Vajinismus çaresiz bir hastalık değildir, tamamen tedavi edilebilen bir hastalıktır.
 • Sadece ilk defa ilişkiye girecek olan kişilerde görülmez, sonraki süreçlerde de gerçekleşebilir.
 • İlk defa olana birincil vajinismus; kürtaj, düşük ve benzeri kötü deneyimlerden sonra oluşan duruma ikincil vajinismus adı verilir.

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus belirtisiyle doktora başvurduktan ve tanı konulduktan sonra tedavi süreci zorludur diyebiliriz. Ameliyat gerektirmese de kişinin psikolojik alt korkularını tespit etmek ve bunları düzeltmeye çalışmak zorlu olabilmektedir. Kızlık zarının toplumdaki önemi gibi bu durum da evliler için sosyal bir durum olarak karşımıza çıkar. Bursa kızlık zarı onarımı konusunda da bilgi veren farukdincsahin.com.tr, benzer şekilde vajinismus tedavisinde de oldukça başarılıdır.  Tedavi aşamalarını şu şekilde tanımlayabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pepsi İle Bedava Beinconnect, Hopi ve Mobil İnternet Fırsatı

 • Vajinismusun ne olduğuna dair bilgiler verilir. Cinsel birliktelik süreci ve anatomi hakkında açıklamalar yapılır. Cinsel konuda bilinen yanlış inanışlar aktarılır.
 • Gevşeme ve kas egzersizleri yaptırılır. Cinsel uyarılmanın gerçekleşmesi sağlanır. Odaklanma egzersizleri ile birlikte hem kadının hem de erkeğin birleşmeye hazır hale gelmesi sağlanır.
 • Kadın ve erkek arasındaki hem cinsel hem de sözlü iletişimin kurulması sağlanır.
 • Son aşamada cinsel birliktelik egzersizleri önerilir. Sistematik duyarsızlaştırma egzersizleri önerilir.

Vajinismus tedavisinde en önemli şey iletişimdir. Hem kadının kendini dinlemesi hem de erkeğin kadın ile olan iletişim muazzam önem teşkil eder. Bursa vajinismus alanında uzman kişi olan Faruk Dinçşahin ile görüşebilir, randevu alarak tedaviye başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz