Facebook Akıllı Saat Çıkarıyor

0
facebook-saat-akıllı-cihaz

Facebook’un iki adet kamerası bulunan bir akıllı saat projesi olduğu ortaya çıktı. Yapılan açıklamalar içerisinde Facebook kaynaklarının, şirket içerisinde akıllı saat projesi üzerine çalıştığını açıkladılar. Edinilen bilgilere göre saatin yapım aşamasının içerisinde olduğu çok gizli olarak yürütülen bu projenin detaylandırılmasına ilerleyen günlerde yapılacağı açıklandı.

Sosyal medyanın en büyük devlerinden biri olan Facebook’un akıllı saat girişiminde yer alacak. Yabancı haber sitesi üzerine konuşan isimsiz iki kaynak, akıllı saatin etkileyici özelliklere sahip olacağını ve önümüzdeki yıl piyasada kullanıcılara sürüleceği açıkladı.

Facebook’un akıllı saat projesi için arka tarafta 100’den fazla kişinin çalıştığı ve ayrılan kaynağında yaklaşık olarak 1 milyar doları bulacağı konuşuluyor.

facebook-saat-akıllı-cihaz
facebook-saat-akıllı-cihaz

Akıllı Saat Özellikleri

Apple, Xiaomi, Huawei gibi büyük yatırımcılara rakip olacak olan Facebook’un çıkaracağı saatte birçok özelliğinde beraberinde getireceği açıklandı. Resmi kaynaklardan açıklanmayan verilere göre birçok kişi tarafından rahatça kullanılabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube, yükleme sırasında kanalınızın yasaklanmasını önlemek için telif hakkı kontrollerini test ediyor

Saat içerisinde kalp atış monitörü, spor aktivitelerinin ve uyku takiplerinin yapılması gibi işlevselliklerde bu model içerisinde yer alacağı konuşuluyor. Akılı saatin çalışabilmek için hiçbir akıllı telefona ihtiyaç duymayacağı sadece yüklenmiş olan veriler ile birlikte kullanıcılar  için kullanılacağı ifade ediliyor.

Önümüzdeki senenin yaz mevsiminde yapılacak resmi açıklama sonrasında kullanıcıların satışına sunulacağı beklenen saat ile ilgili son gelişmeleri aldıkça direkt haberimiz ile sizlere duyuracağımızı söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz