En İyi 3 WordPress SEO Eklentisi

0

SEO, bir web sitesinin arama motorları ile uyumlu bir şekilde içerik üretebilmesini sağlayan çalışmalara verilen genel addır. SEO çalışmaları yapıldığı zaman web sitelerine yüklenen içerikler arama motorlarında gerçekleştirilen aramalar sonucunda genellikle üst sıralarda yer alırlar.

SEO çalışmaları, SEO uzmanları tarafından gerçekleştirildiği gibi web sitesi sahibi olan kişiler de çeşitli eklentileri kullanarak bu işlemleri gerçekleştirebilmektedir. WordPress yapısında bir web sitesine sahipseniz en iyi 3 WordPress SEO eklentisi bu çalışmaları yaparken yardımcınız olacaktır. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak sizin için derledik.

[toc]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Wordpress Eklentileri Ne İşe Yarar?” answer-0=”Wordpress sitenizin daha işlevsel hale gelmesini sağlar.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Wordpress SEO eklentileri İşe Yarar Mı?” answer-1=”Evet, yarar. Neler yapabilecekleriniz yazımızda mevcuttur.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

 

Bu eklentiler genellikle içerik ürettiğiniz zaman içeriğinizin sıralamanızı nasıl etkileyeceği hususunda yardımcınız olur ve sıralamanızı yükseltebilmeniz için nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunda önerilerde bulunacaktır.

en-iyi-uc-wordpress-seo-eklentisi

WordPress Yoast SEO Eklentisi

En iyi 3 WordPress SEO eklentisi arasına eklenmesi gereken Yoast SEO eklentisi, günümüzde WordPress kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen eklenti olarak bilinmektedir. Yoast SEO eklentisi, SEO konusunda oldukça geniş içeriklere sahip bir eklentidir. Eklentide bulunan özellikler sayesinde sitenizi arama motorları ile optimize halde çalıştırabilme fırsatına erişirsiniz.

Yoast SEO eklentisi sayesinde web sitenize yüklemiş olduğunuz içeriklerin analizlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir, bu içeriklerde kullanılması gereken ana anahtar kelimeleri belirlemede yardım alabilirsiniz.

Aynı zamanda eklentinin içinde bulunan özelliklerden biri de yüklemiş olduğunuz içeriğin farklı web sitelerinden özgülenerek oluşturulmuş olmasının önüne geçmesidir. Google gibi dev arama motorları, başka web sitelerinde bulunan içerikleri sitenize yüklemeniz halinde site sıralamanızı düşürebilir. Yoast SEO’nun bu eşsiz özelliği sayesinde içeriğinizin özgün olup olmadığını da analiz ederken zorluk yaşamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dijital Pazarlama Ve SEO Ajansı
İlginizi Çekebilir : Linux ve Windows Güvenlik Açıklarıyla Doluymuş

Eklenti, anahtar kelimeyi girmeniz durumunda analize başlamaktadır. Analiz gerçekleştirildikten sonra içeriğinizin SEO puanı hesaplanarak bu içeriğin arama motorlarında dikkat çekip çekmeyeceği konusunda size gerekli bilgilendirme yapılır. İçeriğinizi ekledikten sonra Yoast SEO’da analiz gerçekleştirerek bu içeriğin sizi nasıl etkileyeceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yoast SEO’nun site sahiplerinin en çok hoşuna gidecek özelliği ise XML site haritasını kendisinin oluşturmasıdır. Bu haritanın oluşturulması sonucunda Google ve Bing gibi önemli arama motorlarında üst sıralarda yer edinebilirsiniz.

Yoast SEO, içeriklerinizin çalınması durumuna da önlem alan bir eklentidir. İçeriğinizin çalınması durumunda arama motorları, bu içeriğin aslında size ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilir hale gelecektir. Bu özellikleri sayesinde çoğu WordPress kullanıcısı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

WordPress SEO Squirrly

En iyi 3 WordPress SEO eklentisi arasında yer alan SEO Squirrly piyasaya sürüldüğü günden beri WordPress kullanıcılarının dikkatini çeken eklentiler arasında yer almaktadır. Bu eklenti genellikle dijital pazarlama sektörüne adım atan site sahipleri tarafından kullanılan bir eklentidir. Web sitesinde yer alan içeriğin pazarlanması açısından bu eklenti oldukça önem arz etmektedir.

Eklentide yer alan özelliklerin çoğu ücretsizdir; fakat bazı özellikleri kullanabilmek adına ufak ödemeler gerçekleştirmenizi isteyebilir. Bu eklentiyi kullanabilmek için kod bilgisine ihtiyacınız yoktur. Eklenti, WordPress’e yeni başlayan kullanıcıların da hiçbir rehbere ihtiyaç duymaksızın kullanabileceği bir eklentidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilmeniz Gereken Görseller İçin Temel SEO İpuçları
İlginizi Çekebilir : Ücretsiz E-sertifika Alabileceğiniz 8 Platform

Bu eklenti sayesinde oluşturmuş olduğunuz içeriğin anahtar kelimelerini seçebilir ve seçtiğiniz anahtar kelimelerin internette ne kadar aratıldığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Anahtar kelime, SEO çalışmaları hususunda oldukça önemlidir. Çünkü anahtar kelimeler arama motorlarında bir web sitesinin ön plana çıkıp çıkamayacağı hususunda etken rol oynamaktadır.

En iyi 3 WordPress SEO eklentisi arasına gönül rahatlığı ile eklenecek olan SEO Squirrly gerçekleştirmiş olduğu analiz sayesinde oluşturmuş olduğunuz içeriğin kalitesini ortaya koyarak web siteniz üzerinde oluşturacağı etkiyi anlamlandırabilmenizi sağlayacaktır. Web sitenizi veya oluşturmuş olduğunuz blogu SEO uyumlu hale getirmek istiyorsanız ve SEO uzmanları ile çalışabilme durumunuz yoksa bu eklentiyi kullanarak optimizasyon işlemini tek başınıza gerçekleştirebilirsiniz.

All in One SEO Pack

En iyi 3 WordPress SEO eklentisi olarak listede yer alacak diğer bir eklenti ise All in One SEO Pack eklentisidir. Bu eklentinin bazı özellikleri ücretli, bazı özellikleri ise herkesin kullanımına açık haldedir. SEO çalışmalarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız bu eklentinin ücretli versiyonunun oldukça başarılı olduğunu söylemek gerekir.

Eklentinin ücretsiz versiyonunda Yoast SEO eklentisi gibi XML site haritası oluşturmanıza gerek kalmaz. Eklenti otomatik olarak haritanın oluşturularak Google gibi arama motorlarına eklenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda uygulama kötü yazılımları da engelleyebilme özelliğine sahip olduğu için WordPress kullanıcılarının dikkatini çeken bir eklenti olma özelliği taşımaktadır.

Eklentilerin hepsini WordPress aracılığı ile bulabilir ve sitelerinize ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz