Discord, önümüzdeki yıl PS5’inize entegre edilecek

0

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; Sony Interactive Entertainment, iletişim hizmetinin özelliklerini PlayStation Network’e getirecek olan yeni bir Discord ortaklığını duyurdu. Entegrasyonun önümüzdeki yılın başlarında sunulması bekleniyor. Haberler, Microsoft’un Discord’u satın almak için bir anlaşma yapamadığı bildirildi.

Sony ile Discord İş Birliği

Pazartesi günkü bir blog yazısında, SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, ekiplerin Discord’u PSN ile birleştirmek için çok çalıştıklarını söyledi. Ryan, “Amacımız, PlayStation ve Discord deneyimlerini gelecek yılın başlarından itibaren mobil ve konsol cihazlarda birbirine yaklaştırarak arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynamalarına, eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak sağlamak,” dedi.

Ryan, entegrasyonun gerçekleşmesi için SIE’nin Discord’un Seri H turunun bir parçası olarak bir azınlık yatırımı yaptığını söyledi. Discord’un 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, hizmet toplulukların oyunlara, filmlere, teknolojiye ve aradaki her şeye olan sevgilerini tartışmak için popüler bir yer haline geldi. Bilgisayar kullananların oyun oynarken sesli sohbet etmeleri için tercih edilen bir yol ve içerik oluşturucuların hayranları için kanallar başlatmaları için bir yer haline geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 Model Honda CR-V Fiyat Listesi
Discord
Discord

PlayStation zaten yerleşik bir sesli sohbet özelliğine sahipken, zaten güvenilir olmayan bir oyunun oyun içi sohbetini kullanmadığınız sürece PC’de insanlarla konuşmanın kolay bir yolu yoktur. Discord’u PlayStation’a eklemek, hizmetin birçok sosyal özelliğini PSN’e eklerken bu sorunu çözebilir. Discord şu anda Windows, macOS, Android, iOS, iPadOS, Linux ve web tarayıcılarında mevcuttur.

Discord şu anda Aralık 2020 itibariyle yaklaşık 140 milyon aktif kullanıcıya sahipken, dünya çapında milyonlarca PlayStation kullanıcısı var. Önümüzdeki yılın başlarına kadar lansmanı beklenmeyen entegre bir deneyimle, ayrıntıları düzeltmek için hâlâ bolca zaman var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz