Discord Nedir? Discorda Bot Nasıl Eklenir?

0

Merhaba Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi, son zamanlarda dikkat çeken uygulamalardan bir tanesi olan Discord içerisinde iletişim kurabilmek söz konusu olabilmektedir. İnternet üzerinden kullanıcıların tanıdığı kişilerle irtibat içerisinde olmalarını sağlamada aracı görevi görmektedir. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama aynı zamanda da birden fazla kişiyle aynı anda iletişim kurmada da devreye girebiliyor. Özellikle oyun oynayan kişilerin bu uygulamaya yöneldikleri ve sık sık tercih ettikleri de görülebiliyor.

[toc]

Discord uygulamasını kişiselleştirebilmek de mümkün olabilmektedir. Bu aşamada bot ekleme işlemleri hayata geçirilebilecektir. Discord içerisine müzik, mesaj silme ya da hoş geldin botu kapsamında da kolay bir sürece girilerek istenilen neticeleri elde etmek de mümkün olabiliyor..

Discord Botu Nedir?

Discord uygulamasını daha da etkili bir hale getirmek mümkün olabilmektedir.  marpel bot da bu konuda devreye girerek var olan hesabın daha da rahat bir biçimde yönetilmesinde etkisini gösterebilmektedir. Sunucu içerisinde yer alan diğer üyelerin eğlenmelerini ya da müzik dinleyebilmelerini sağlamaktadır.

Sunucu üyelerinin daha da keyifli anlar geçirebilmeleri adına da yardımcı robotlar olarak tabir edilmektedir. Discord içerisinde binlerce bot yer almaktadır. Bu botlar farklı dillerde ve farklı işlevlere sahip olarak kendini gösterebilmektedir. Discord kullanıcılarının işini gören botları seçerek sunucularına eklemeleri de söz konusu olabilmektedir.

Discord uygulamasını daha da etkili bir hale getirmek mümkün olabilmektedir. Discord botu da bu konuda devreye girerek var olan hesabın daha da rahat bir biçimde yönetilmesinde etkisini gösterebilmektedir. Sunucu içerisinde yer alan diğer üyelerin eğlenmelerini ya da müzik dinleyebilmelerini sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Anket Doldurarak Para Kazanmak için Gerekli Tüm Bilgiler – En Detaylı Rehber 2020

Sunucu üyelerinin daha da keyifli anlar geçirebilmeleri adına da yardımcı robotlar olarak tabir edilmektedir. Discord içerisinde binlerce bot yer almaktadır. Bu botlar farklı dillerde ve farklı işlevlere sahip olarak kendini gösterebilmektedir. Discord kullanıcılarının işini gören botları seçerek sunucularına eklemeleri de söz konusu olabilmektedir.

Discord Botları Ne İşe Yarar?

Discord sunucularının daha da işlevsel olması konusunda botlar her zaman etkisini gösterebilmektedir. Discord sayesinde bu sunucuların daha da ideal bir konuma taşınması durumu görülebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir PDF Dosyasını Herhangi Bir Dile Çevirme

Bu uygulama içerisinde discord ücretsiz müzik botu, discord hazır sunucu ,döviz kurları hakkında bilgi alma, dc sunucu kurma botu, görsel efekt meydana getirme, mini oyunlar oynama ya da çekilişler meydana getirme gibi durumları gerçekleştirmek adına da varlık göstermektedir. Bu konuda Discord uygulaması tamamen kullanıcıların aradıkları eklentileri sunmasıyla da öne çıkan bir uygulama olarak tabir edilmektedir.

Discord Botları Nasıl Yapılır?

Discord içerisinde devreye giren ve farklı işlevlere sahip olan botların farklı biçimlerde meydana getirildiği de söylenebilmektedir. Bu uygulamada yer alabilecek olan botların farklı farklı kodlama dilleri doğrultusunda ortaya çıkarılması söz konusudur. Ancak bu konuda en yaygın olarak kullanılan kodlama dilleri olarak JavaScript ve Python, diğerlerine göre daha da ağır basmaktadır.

Bu tip kodlama dillerinin kullanılmasıyla beraber Discord içerisinde yer alabilecek herhangi bir kodlamaya yer verebilmek de mümkün olabilmektedir. Bu konudaki kaynakları ise farklı farklı internet sitelerinden ya da YouTube üzerinden hizmet veren kanallardan bulabilmek de söz konusudur.

Discord Bot Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Discord uygulamasını düzenleyerek daha da kişisel bir hale dönüştürmek mümkün olabilmektedir. Botlardan yararlanarak kullanıcıların istedikleri özellikleri ekleyebilmeleri de söz konusu olabilmektedir. Discord bot ekleme işlemlerini yerine getirmek son derecede basit olarak görüşebilmektedir. Bu işlemin ilk adımında Discord hesabına giriş yapmak gerekecektir.

Sonrasında da karşılaşılan diğer adımları takip etmek yeterli olacaktır. Bot ekleme işlemleri için ilk olarak “Sunucuyu Yönet” izninin olup olmadığı denetlenmelidir. İznin olması halinde Discord sunucularına bot eklemeye dair işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Eklemek istenilen botun dahil edilmesi için ilk olarak botun web sayfasına gidilmesi gerekmektedir.

Bu web sitesi içerisinden Bot Ekle ya da Davet Et seçeneğini tıklamak gerekecektir. Sonrasında da eklemek istenilen sunucunun belirlenmesi ve “Yetkilendir” seçeneğinin tıklanması da istenecektir. Böylelikle botun eklenmesi işlemi de gerçekleşebilecektir.

Discord Müzik, Mesaj Silme ve Hoş Geldin Botu Ekleme İşlemi

Discord içerisine müzik botu eklemek yada discord sohbet botu için ilk evrede kullanılması istenen botun web sitesine gitmek gerekmektedir. Bu web sayfasına gelindikten sonraki zaman zarfında da “Davet Et” seçeneği tıklanmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Pepsi Max Kodu

Sonrasında da Discord ekranına botu eklemek isteyecek olduğunuz sunucunun seçilmesi söz konusu olabilecektir. Son olarak “Doğrula” seçeneğini tıklayarak, yönlendirilen sayfadaki işlemi gerçekleştirmek de söz konusudur. Onaylanmaya dair bildirimin gelmesiyle beraber de bu işlemin tamamlandığı görülebilmektedir.

Discord uygulaması içerisinde mesaj silmek de son derecede basit bir şekilde gerçekleşebilecektir. Uygulama içerisinde yer alan mesajları silmek adına mesaj kutusunun yanında bulunan dik haldeki üç noktaya tıklamakla başlangıç yapılacaktır. Sonrasında da küçük bir pencere açılacak ve “Sil” seçeneğinin tıklanması sonrasında da bu işlemin Discord içerisinde hoş geldin botu eklemek için de “Sunucu Ayarları” seçeneğinin tıklanması gerekecektir. Burada hoş geldin mesajı almak için ise önizleme sayfasının açılması gerekebilecektir. Yeni Üye Mesaj Kanalı içerisinden de istenilen “ Hoş Geldin” mesajını seçebilmek de söz konusu olabilecektir. gerçekleştirilmesi de mümkün olabilecektir. Aynı zamanda da birtakım programlar da kullanılarak tüm mesajların silinmesi söz konusu olabilecektir.

Discord Kullanımı

Discord uygulamasıyla beraber kullanıcıların kendi kanallarını meydana getirebilmeleri söz konusu olabilmektedir. Bu uygulamayı indiren kişilerin sol kısımda yer alan kanallarını görebilmeleri de mümkün olabilmektedir. Burada yer alan iki resimden bir tanesi sunucu oluşturacak, diğer ise bir sunucuya katılımı sağlayabilecektir.

Kanal meydana getirmek istemeyen kullanıcılar farklı bir kanala Discord uygulaması içerisinden katılım sağlamaları da söz konusu olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: AdMatic: En İyi Adsense Alternatifi

Discord uygulaması üzerinden kanal açma isteği doğrultusunda hareket edecek olan kişilerin sunucu oluşturmaya dayalı butonu tıklamaları yeterli olacaktır. Sonrasında da kanallarına dair bir isim ve resim girmeleri de gerekecektir. Bundan sonraki evrede de kanalın bölgesini seçtikten sonra hemen devreye sokmak da mümkün olabilmektedir.

Discord kanalını meydana getirdikten sonra sesli sohbet odaları içerisinde yer alabilmek söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda da metin odası doğrultusunda da hareket etmek ve mesajlaşma işlemleri içerisinde yer alabilmek de söz konusu olabilmektedir.

+ tuşuna basılarak herhangi bir sohbet odasını meydana getirmek ve aktif olarak kullanmaya başlamak da görülebilen bir durumdur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz