Apple katlanabilir iPhone başlatmayı planlıyor

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Apple, 2023’te gelişmiş bir ekran çözümüne sahip katlanabilir iPhone piyasaya sürmeyi planlıyor.

Keskin QHD + Ekranlı Katlanabilir iPhone

Bu, Asya tedarik zincirinin derinliklerinde iyi bağlantılı kaynaklara sahip en güvenilir Apple analisti olan TF Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun yatırımcılara gönderdiği yeni bir araştırma notuna göre. Apple’ın katlanabilir bir iPhone üzerindeki çalışmaları görünüşe göre iyi ilerliyor ve söylentilere göre cihaz 2023’te piyasaya sürülecek.

MacRumors tarafından görülen not, katlanabilir bir iPhone’un esnek OLED ekran panellerine dayanan sekiz inçlik bir ekrana sahip olduğunu söylüyor. Açıldığında, cihazın 1800×3200 piksele ve 16: 9 en boy oranına kadar çalışan bir QHD + çözünürlüğüne sahip olduğu bildiriliyor.

Karşılaştırma amacıyla Samsung Galaxy Fold, 4.2: 3 en boy oranıyla 1536×2152 piksel QXGA çözünürlüğe sahip 7,3 inç ekrana sahip. Doğruysa, Apple’ın cihazı mükemmel 16: 9 en boy oranıyla çok daha keskin bir ekrana sahip olmalıdır. Başka bir karşılaştırma noktası: iPhone 12 ailesindeki tüm modellerde bulunan ekranlar 19.5: 9 en boy oranına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Galaxy Watch 5 Nasıl Kurulur?
katlanabilir iPhone
katlanabilir iPhone

Gümüş Nanowire Teknolojisine Sahip Katlanır Bir iPhone

Katlanabilir cihazlar, esnek ekran panellerinin güvenilirliği ve dayanıklılığı sayesinde yaşar ve ölür – Kuo, Apple’ın cihazın ekranı için TPK’nın gümüş nanotel dokunmatik teknolojisini kullanacağını söylüyor.

Güvenilirlik ve dayanıklılık açısından, teknolojinin Galaxy Fold’daki Samsung Displays Y-Octa dokunmatik çözümüne göre “çeşitli avantajları” var. Kuo, Apple’ın HomePod’un dokunmatik yüzeyi için gümüş nanotel dokunmatik paneller denediğini söylüyor.

Analist katlanabilir bir iPhone’un yatay mı yoksa dikey mi katlanacağını söylemese de, gümüş nanotel dokunmatik çözümün tek bir katlamadan fazlasını destekleyen cihazların oluşturulmasını sağladığını belirtmekte fayda var. Aslında Kuo, Apple’ın bu teknolojiyi benimsemesinin zaman içinde “uzun vadeli bir rekabet avantajı” sağlayacağına inanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz