Corona Virüsü İçin 5 Dakikada Çözüm Maskesi Üretildi!

0
58
Corona Virüsü tuz maskesi
Corona Virüsü tuz maskesi

Çin üzerinde ortaya çıkan ve çıktığı günden bu yana pek çok ölüme neden oldu. Dünya üzerinde de geniş bir korku salan Corona Virüsü, yayılmasının önüne geçmek amacıyla pek çok tıbbi çalışma çıkarıyor karşımıza. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak bu konuyu ele aldık.

Hangi maske corona virüsünden korur?

En korunaklı maskeyi yazımızda paylaştık.

Maske corona virüsünden korur mu?

Yüzde yüz koruma sağlamaz ama korur.

Corona virüsü gibi pek çok virüsü nötralize etmek için üretilen yeni teknolojiler herkesi etkisi altında bırakıyor. Peki ama nasıl bir çalışma yapılıyor? Gelin birlikte göz atalım.

Bir salgınla mücadele sırasında oldukça kritik rol üstlenen yüz maskeleri, Corona virüsünün yayılmasının önüne geçmek için de başvurulan en yaygın korunma yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Corona Virüs Yüzünden Samsung Fabrikası Kapatıldı!

Özellikle hava yoluyla bulaşan virüslerin yayılmasını engellemek için uygulanan ilk tedbir olan yüz maskeleri, bazı uzmanlara göre Çin dışındaki insanları Corona virüsüne karşı korumada yetersiz kalıyor.

Kişilerin bir şekilde kendini korumasına dair ön plana çıkarılan pek çok maske seçeneğini de bu aşamalarda ön plana çıkarıyoruz. Yüz maskelerin konumunu daha iyi ayarlamak adına sürekli maskeye dokunmak gibi bir duruma girilirse, mikropların vücudumuza girmesini kolaylaştırıyor. Bu yüzden de yapılacak olan çalışmalara ekstra dikkat etmek gerekiyor.

Bu maske zararlı patojenleri engellemek yerine öldürüyor! 

Normal bir maske gibi görünen, ilk bakıldığında pek de yüz maskesinden farklı görünmeyen bu ürün tuz maskesi olarak ön plana çıkıyor. Haliyle de hastalıklar için özel bir çalışma yapıyor. 3 farklı grip virüsünün yayılmasını engelleyen bu maske, daha önce de gündeme gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   50 Adet Saç Modeli Trend Erkek Saç Modelleri 2021 
İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler

Hâlihazırda kullanılan maskelerin en büyük sorununun bu virüsleri öldürememesi olduğunu ifade eden Choi’ye göre virüs taşıyan bir damlacık geliştirilen maskeye yapıştığında, bu damlacık ilk olarak tuzu emiyor. Daha sonraysa 5 dakika içinde sıvı buharlaşıyor ve tuz, virüsü nötralize ediyor.

Maskeler 2 yıl içerisinde ticari olarak satışa çıkacak şekilde hazırlandı diyebiliriz.