Eskiyen Android Telefonunuzu Hızlandırmanın Yolları

1
57

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak yazımızda eskiyen android telefonunuzu hızlandırma yollarından bahsettik.

Android nasıl hızlandırılır?

Önbellek temizleme, dosya silme gibi yöntemler mevcuttur. Tüm hepsini yazımızda aktardık.

Android kasma sorunu çözümü nedir?

Telefon Hızlandırma

Android telefonları hızlandırmak için

Widget kullanmayın.Bluetooth,Konum uygulamalarını kapatın,

Günümüzde büyük küçük artık herkesin elinde akıllı telefonlar var. İnternete bağlanıp bilgisayara gereksinim duymadan her şeyi cebimizden halletmeye yarayan akıllı telefonlar için birden fazla işletim sistemi ve binlerce farklı model var. Tabi bu işletim sistemi ve modeller değiştikçe ya da farklı özellikler aranmaya başladıkça fiyatta da değişiklikler meydana geliyor.

Ancak fiyat ne kadar değişirse değişsin 1000 tl’ye aldığınız cihaz da bir zaman sonra yavaşlarken 5000 tl’ye aldığınız cihaz da bir zaman sonra yavaşlıyor. Tabiki aralarında bariz performans ve kalite farkı olsa da burada bahsetmek istediğimiz şey ikisinin de bir süre sonra yavaşlaması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google'ın Canlı Altyazı özelliği, daha fazla dilin metne dönüştürülmesini desteklemeye hazırlanıyor

İşte birazdan zamanla kullandıkça yavaşlayan android işletim sistemli telefonlarınızı hızlandırmak için bazı yöntemler önereceğim.

Bunları yapmanız telefonunuzu belki ilk aldığınız hale çevirmeyecek ancak, telefonunuzun son dönemlerde performansından memnun değilseniz gözle görülür bir performans artışı sağlayacaktır. Ancak önereceğim yöntemler Android işletim sistemli telefonlar için olacak.

android-telefon-hizlandirma

Android Telefon Hızlandırma Yöntemleri:

1.Yöntem: Kullanılmayan Uygulama Ve Dosyaları Silmek:

İlk aşamada telefonunuzun hafızası ne kadar olursa olsun telefonunuzu hızlandırmak için, kullanmadığınız uygulamaları silmek bir hayli iyi olacaktır. İkinci olarak ise kullandığınız uygulamalar veya bir şekilde telefonunuzun dosya yöneticisinde klasör oluşturmuş ve içinde dosyalar bulunan klasörleri silmek.

İşte bu işlem ile de o dosyaları silersiniz ve cihazınız hem rahatlar hem de hafızadan yer kazanırsınız.

kullanilmayan-dosyalari-silmek

2. Önbellek Temizleme İşlemini Yapınız:

İlk aşamada kullanılmayan uygulamalar ve klasör, dosya vb. sildikten sonra telefonunuzda veri kaybı olmadan ve kolayca yapabileceğiniz bir diğer işlem ise cihazınızın önbellek temizlemesini yapmak olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2020 En Ucuz 5 Xiaomi Kulaklık - Xiaomi Bluetooth Kulaklık Modelleri

Önbellek siz uygulamalara, uygulamalarda sayfalara ve internet üzerinde gezdiğiniz sitelerde siteyi yüklerken cihaz hafızasına görünmeyecek bir şekilde kayıt yaparak daha sonradan girerseniz diye bu sayfaların kaydını önbellekte tutar.

İşte bu işlem ile de o dosyaları silersiniz ve cihazınız hem rahatlar hem de hafızadan yer kazanırsınız.

onbellek-temizleme

3. Yöntem: Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak:

3. ve sonuncu yöntem olarak android telefonunuzu hızlandırmak için size yapmanızı önerebileceğim şey cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak olacaktır. Ancak bu işlem öncesinde uygulama yedeklemeleri, fotoğraf ve video yedeklemeleri ve rehber yedeklemesi yapmanızı öneririm çünkü fabrika ayarlarına sıfırlamak cihaz içerisindeki tüm verileri silmesine neden olur.

fabrika-ayarlarina-sifirlamak
İlginizi Çekebilir : Oneplus 8 Pro Geliyor

1 YORUM

Comments are closed.