Corona Virüs Yüzünden Samsung Fabrikası Kapatıldı!

0
28
corona virüs

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız son günlerde dünya gündemini sarsan Corona Virüs hakkında olacak. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Sitemize girdiğimiz 10 içerikten 2si neredeyse Corona Virüs hakkında. Dünya genelinde etkinlikler, fuarlar, seminerler ve daha bir çok aktivite virüs yüzünden iptal olurken ucu daha ne kadar uzayacak merak konusu. Geçtiğimiz günlerde girdiğimiz haberlerde telefon lansmanlarından, diğer teknolojik aletlerin lansmanları da etkilenmişti.

Hatta bunla kalmayıp oyun turnuvalarını bile etkileyip iptal ettiriyor. Bu sefer ise bir seminer ya da aktivitenin değil bir fabrikanın kapanmasına neden oldu. Şu anda Corona Virüs yüzünden kapatılan bu fabrika daha önce de 2 gün kapalı kalmıştı ve  bu süreçte dezenfekte edilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   ABD’de Beyin Yiyen Amip Vakası Herkesi Korkutuyor!

Ancak yapılan dezenfekte istenilen sonucu vermeyince ve çalışanlarda bu virüs tespit edilince fabrika kapatıldı.

samsung-fabrikasi

Corona Virüs Tehlikesi Büyüyerek Devam Ediyor!

Güney Kore corona virüsü tarafından yine vuruldu. Virüsün çıktığı ve yayıldığı Çin Wuhan dışında en yüksek vaka sayısı Güney Kore’de bulunuyor. Yani Güney Kore’ye Çin’den sonra bu ciddi ve ölüm tehlikesi taşıyan hastalığın merkez üssü hatta tehlike hattı diyebiliriz. Ülkenin en büyük şirketleri virüsü kontrol altına alabilmek için Kore hükümetinin arkasında duruyor.

İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü Hakkında Rahatlatan Açıklama

Samsung, virüse karşı çözüm bulabilmek adına hükümete destek olmak için 24.6 milyon dolar gibi ciddi bir rakam bağışlayacağını duyurdu. Buna benzer bir bağışlama olayını da tedavinin bulunması için dünyaca ünlü aktör Jackie Chan yapmıştı. O yazımızı da şuradan okuyabilirsiniz. Jackie Chan, Corona İçin Panzehir Bulana 1 Milyon Yuan Verecek!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kulak Çınlaması Neden Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz