Corona Virüs Samsung Satışlarını Baltalıyor

0
20
corona virüs

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, bugünkü yazımız yine corona virüsü hakkında olacak. Son günlerde çıktığından bu yana Çin Wuhan merkezli olmasına rağmen tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi olarak bu konuyu ele aldık.

Samsung’un çıkış yeri de olan Güney Kore merkezli haber kaynakları, Samsung’un S serisine ait çıkarmış olduğu son telefon akıllı telefonu Galaxy S20’nin satışları nedeniyle hayal kırıklığı yaşadıklarını belirttiler.

Gazeteye verilen röportaj ve bölgeden gelen haberlere göre Güney Kore’de yaşanan Corona virüsü salgını, Galaxy S20’nin ilk gün satışlarını bir hayli düşürmüş durumda. Çünkü halk artık fabrika çıkışlı yeni ürünlere güvenmiyor. Mağazalara gezmeye, ürün almaya çıkmıyor. E hal böyle olunca S20 satışları Corona yüzünden baltalanmış durumda.

samsung

Corona Virüs Teknolojiyi Baltalıyor!

Çıkardığı son model olan Galaxy S20 serisi ile satışlarında büyük bir patlama planlaması yapan Samsung’un bu baltalamayı öngörmediği bariz şekilde açık. Firma yetkilileri bu durum için ellerinden bir şey gelmediğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Facebook Verileri Satışa Çıktı!

Hem satışlar hem de insan sağlığı için bir an önce tedavi bulunmasını istediğini söyledi. Ve tedavi için yardımlar yapacaklarını açıkladılar. Yakın bir tarihte çıkışını gerçekleştiren Samsung Galaxy S20’nin incelemesini sitemizden okuyabilirsiniz. Samsung Galaxy S20 Geliyor

Güney Kore merkezli yerel gazeteler, Galaxy S20 satışlarının Samsung için tam bir hayal kırıklığı olduğunu açıkladılar. Hatta yapılan bir araştırma sonucundan edinilen bilgilere göre Galaxy S20’nin duyurulduktan sonraki satışları, Galaxy S10’un ilk günlerine oranla yüzde 50 daha düşük olduğunu belirttiler.

Üstelik yapılan araştırmalar, bu düşük satışlarının nedeninin Samsung’la herhangi bir ilgisinin olmadığını ortaya koyuyor. Yani kullanıcıların Samsung’dan yana bir şikayeti yok. Ortadaki tek sorun dünyayı kasup kavuran Corona virüsü.

Bir çok Teknoloji devini de bünyesinde barındıran Güney Kore şu sıralar, corona virüsüyle baş etmeye çalışıyor. Ülkede son yapılan araştırmalara göre 2.330 gibi ciddi bir sayıda doğrulanmış Corona virüsüne bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Funda Arar Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır? Tüm Albüm ve Şarkıları
İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü İçin Alabileceğiniz Önlemler

Bu vakaların 12 tanesi virüsten kurtulmuş durumda ancak 13 kişi, ne yazık ki Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz