Canon, yeni makro lensini duyurdu

0
42

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; Canon, RF yuvası için özel bir makro lensi duyurdu. Canon RF 100mm F2.8L MACRO IS USM. Lensin fiyatı 1.399 $ ve Temmuz 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Canon RF 100mm F2.8L, 1.4x’e Kadar Büyütme Sunuyor

Canon Newsroom’da yapılan bir basın açıklamasında şirket, RF 100mm F2.8L’nin “1.4x maksimum büyütme ile dünyanın ilk orta telefoto makro lensi” olduğunu iddia ediyor. Yeni lens aynı zamanda Canon’un özellikle makro fotoğrafçılık için bir RF lens yaratmaya yönelik ilk girişimidir.

Şirket, RF 100mm F2.8L’yi “gelişmiş fotoğraf meraklıları ve profesyonellerine” pazarlamayı hedefliyor. Özellikler, Canon’un iddiasının bir kanıtıdır. Lens, fotoğrafçıların bokeh görünümünü özelleştirmesine olanak tanıyan küresel sapma (SA) kontrol halkasıyla birlikte gelir. Halkanın basit bir şekilde çevrilmesi, kullanıcıların “daha yumuşak bir odak efekti elde etmesine” de izin verecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Chrome'un en son özelliği, en sevdiğiniz sitelerden haberdar olmanıza yardımcı olacaktır

Elde taşınır fotoğraf makinesini kullanırken titremeyi azaltmak için lens, “beş adıma kadar sarsıntı düzeltme” ile optik görüntü sabitleme özelliğine sahiptir. Gövde içi görüntü sabitleme özelliğine sahip bir EOS R kamera ile eşleştirildiğinde, lens ve kamera birleşik 8 duraklamalı görüntü sabitleme sağlar.

Canon
Canon lens

Kaydırma ve açılı kamera titremeleri için, Canon’un Hibrit Görüntü Sabitleme (IS) kurtarmaya geliyor. Canon, kusursuz yakın fotoğrafları tıklamak için görüntü sabitleme özelliğinin bu hareketleri telafi edeceğini iddia ediyor. RF 100mm F2.8L MACRO IS USM lensin diğer özellikleri arasında çift nano USM ile yetenekli bir otomatik odaklama özelliği ve tamamen toza ve suya dayanıklı bir tasarım bulunur.

Canon, Diğer İki RF Lensini de Duyurdu

Canon tarafından çok sayıda yeni ürün duyurusu yapıldı. Bu, Canon’un EOS R Aynasız Kamera serisindeki en yeni kamera olan EOS R3’ü içerir. Lens bölümünde, RF 100mm F2.8L dışında iki lens daha duyurdu: Canon RF400mm F2.8L IS USM ve Canon RF600mm F4L IS USM

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ucuz fiyatlı PlayStation 5 gelebilir mi?

Her iki lens de RF 100mm F2.8L ile aynı özelliklere sahip, ancak açıkça farklı çekim durumları için yapılmışlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz