BMW, Araç Başına Üretim Maliyetini %25 Azaltmak İstiyor

0
97
BMW
BMW

Otomotiv endüstrisindeki işlerin üretim tarafı şu anda her dakika daha da zorlaşıyor. Çeşitli yönetim organları otomobil üreticilerinden daha fazla sorumluluk isterken ve şirketlerin kendileri yakın gelecekte emisyonları olabildiğince azaltmak için hedefler belirlerken, üretim maliyetlerini kontrol altında tutmak kesinlikle zorlu bir iştir. BMW, üretim sürecinde çeşitli malzemelerin geri dönüşümünü iyileştirme ve aynı zamanda emisyonları azaltma planlarını açıkladıktan sonra, şimdi de maliyet düşürme arayışında.

Yakın tarihli bir röportajda, BMW’nin üretimden sorumlu yönetim kurulu üyesi, şirketin rekabetçi kalabilmesi için üretim maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini iddia etti. Milan Nedeljkovic, bahsi geçen röportajda, “2025 yılına kadar araç başına üretim maliyetlerini 2019’daki seviyeye kıyasla %25 azaltacağız” dedi. Bu şekilde BMW, VAG grubu, Daimler ve hatta Tesla gibi şirketlere karşı daha rekabetçi olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Terazinin Doğru Adresi Tartı Market
BMW
BMW

Bu hedeflere nasıl ulaşılacağından ve bu kadar kısa sürede böyle bir kesintinin kesinlikle zor olacağından söz edilmedi. Bununla birlikte, BMW kârlılığını sürdürmek zorundadır ve üretim maliyetlerini azaltmak, bunu yapmanın yollarından biridir. Elektrik çağına girerken, bir şekilde geçinmeye çalışan birçok şirket için işler giderek zorlaşıyor.

Elektrikli platformlara geçiş için gereken yatırımlar milyarları buluyor ve bu hikayenin sadece bir yüzü. Yeni arabalar, üretim sürecinden kullanılan malzemelere kadar birçok yönden daha çevre dostu olmalıdır. İşlerin üretim tarafı da mümkün olduğunca yeşil enerji kullanmak zorunda ve tüm bu faktörler bir araya geldiğinde zarar görecek. Hangi şirketlerin ayakta kalacağını ve hangilerinin ayakta kalamayacağını yalnızca gelecek gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz