Windows 11 Tanıtıldı: İşte Tasarımı, Önemli Özellikleri ve Çıkış Tarihi

0
win 11 özellikleri
win 11 özellikleri

Microsoft, Windows’un bir sonraki sürümü olan Windows 11 işletim sistemini tanıttı. Şirket Perşembe günü tüketicilere hedef yayın tarihinin Kasım ayında, tatil sezonundan önce veya yakın bir zamanda olacağını söyledi, ancak Windows 10’lu bazı PC kullanıcılarının beta testi başladığında ücretsiz olarak Windows 11’e yükseltebileceklerini duyurdu.

Windows 11 Tasarımı

Microsoft, bir keresinde Windows 10’un Windows’un son yinelemesi olacağını söylese de, Tech Crunch’a göre şirket, yeni bir sürüm numarası garanti eden bir güncellemede yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü oluşturmaya karar verdi.

Microsoft baş ürün sorumlusu Panos Panay Perşembe günkü duyuruda, yeniden tasarımın müşterilere “inanılmaz bir sakinlik hissi” yaşatmayı amaçladığını, ancak aynı zamanda Windows’un arkasındaki ekibin perde arkasında işlerin daha hızlı ilerlediğinden emin olmak istediğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Thodex'in CEO'su yeni bir açıklama yaptı!

Windows 11

Şirket ayrıca Android uygulamalarını ilk kez Windows’a getirdiğini duyurdu. Windows 11 ayrıca kişisel kullanım için yerleşik Microsoft Teams ile birlikte gelir. Web widget’ları da işletim sisteminin öne çıkan yeni özelliklerinden biridir.

Panay , “Windows widget’ları, AI tarafından desteklenen ve size küratörlü içerik sunan yeni, kişiselleştirilmiş bir beslemedir” dedi. Yeni işletim sisteminin özellikleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyin;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz