Blender, 2020 yılında 14 milyondan fazla indirildi

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçileri; 3D modellemeye ilgi gösteren herkes büyük olasılıkla Blender duymuştur. Yeni başlayanlar için pek uygun olmadığı yönündeki eleştirilere rağmen, yazılım her zamankinden daha fazla ilgi görüyor gibi görünüyor.

Blender 2020’de Büyük Sayılara Sahiptir

Blender, 2020 yıllık raporunu yayınladı ve içinde, 3D grafik yazılımının geçen yıl 14 milyondan fazla kez indirildiğini öğrendik.

Yıl içinde dört ana sürüm yayınlamış olmak, sürüm başına ortalama 3,5 milyon indirme demektir. Raporda, “Bu, tüm işletim sistemlerinde önemli bir artış” ifadesi yer alıyor.

Belki de bu büyümeyi, 3D sanata olan ilginin son zamanlarda artmış gibi görünen şeylere (ve pandemi nedeniyle görünüşte diğer tüm yaratıcı çabalara) bağlayabilirsiniz, ancak resmi web sitesinin artık Blender’ı indirebileceğiniz tek yer olmamasına kesinlikle yardımcı olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   AnonyTun Ayarları

Program ayrıca Microsoft Store, Steam ve Snapcraft gibi birkaç dijital dağıtımcı aracılığıyla da edinilebilir.

Blender’ı defalarca indiren bir avuç sanatçı da görünmüyor. Blender aslında yeni kitlelere ulaşıyor – web sitesi her zamankinden daha popüler, blender.org web sitesi ve alt alanları toplam 23 milyon tekil ziyaretçi alıyor.

Blender.org’u ziyaret edenlerin çoğu ABD’den geliyor ve tüm web sitesi trafiğinin beşte birini (yüzde 20) oluşturuyor. Hindistan’dan gelen en büyük ikinci ziyaretçi grubudur (yüzde 7,7), İngiltere ve Almanya çok geride değildir (sırasıyla yüzde 4,7 ve yüzde 4,1).

Blender
Blender

Blender Nedir?

Blender, Windows, Mac ve Linux için ücretsiz ve açık kaynaklı bir 3D oluşturma paketidir. Animasyonlu filmler, etkileşimli uygulamalar, bilgisayar oyunları ve daha fazlasını oluşturmak için kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Grup FaceTime Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Ocak 1994’te piyasaya sürülen Blender, mevcut en eski ancak en güvenilir ve erişilebilir 3D programlardan biridir. Endüstride kullanımının örnekleri arasında, NASA’nın halka açık birçok modeli ve Nintendo’nun 3DS için Super Smash Bros. ve Wii U için bazı promosyon çalışmaları yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz