Apple, WWDC’de M1X ile çalışan bir Mac mini’yi duyurabilir

0

Geçtiğimiz Kasım ayında Apple, yeni MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini ile ARM destekli ilk cihazlarını duyurdu. Front Page Tech’in bir raporu sayesinde Mac mini çoktan yenilenmiş olabilir.

Özellikle, burada büyük bir yeniden tasarım var. Daha küçük olacak, yeni ARM mimarisinden yararlanan bir şey. Aslında, daha verimli yongalarla kasada çok fazla alana ihtiyacınız yok. Ayrıca, o alanı bir pille doldurabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar gibi değil.

Yeni Mac Mini Özellikleri

Bağlantı noktası seçimi, iki USB C Tipi bağlantı noktası daha ekler ve Apple, her bağlantı noktasının ne olduğuna dair göstergeleri kaldırmış gibi görünüyor. Güç adaptörü değişmiş olsa da, yine de iki USB A Tipi bağlantı noktası, HDMI ve Ethernet bulacaksınız. Apple, yeni iMac için kullandığı aynı türde manyetik adaptör kullanıyor.

Rapor, dört USB C Tipi bağlantı noktasının da Thunderbolt olduğunu iddia ediyor. Yeni 24 inç iMac’te yalnızca iki Thunderbolt bağlantı noktası var, diğer iki USB Type-C bağlantı noktası USB 3.2 Gen 1’de geliyor. Daha fazla Thunderbolt’a sahip olma yeteneği, muhtemelen yeni yonga setinin bir gelişmesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Football Manager 2021 1 Milyon Barajına En Hızlı Ulaşan Menajerlik Oyunu Oldu

Mac mini, Apple’ın yepyeni M1X SoC’si ile gelecek. Bu aslında bu ayın başlarında sızdırılan bir şey, çünkü yakında çıkacak olan yeni MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarda da görünmesi gerekiyor. Yeni işlemcinin 16 GB yerine 64 GB’a kadar RAM desteklemesi bekleniyor. Dahası, sekiz performans çekirdeğine ve iki verimlilik çekirdeğine sahip olması gerekirken, M1 yongası dört ve dörttür. Nitekim, yeni Mac mini’deki M1X, mevcut modelde M1’e göre önemli bir destek olacak şekilde ayarlandı.

Mac mini

Ürünün genel tasarımına geri dönersek, artık dairesel bir taban yok. Aslında, tüm bu görüntülerden fark edebileceğiniz bir şey, bu ünitede çok az havalandırma olması, sadece altta o alana sahip olmasıdır.

Fansız tasarımlar, ARM işlemcileri kullanmanın avantajlarından biridir. Apple’ın MacBook Pro’da olduğu gibi serin kalması için küçük bir fan kullanarak performansı biraz artırdığını görmemize rağmen, bu kadar fazla ısı üretmiyorlar. İlginç olan şey, Apple’ın ilk nesil ürünler için kendi özel işlemcileri etrafında tasarım yapmamış olmasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Xbox Series S fiyatına 1000 TL'yi geçen indirim!

Aslında, MacBook Air, MacBook Pro ve Mac mini’deki ilk ürün grubu, öncekilerle aynı kasayı kullanıyordu. Apple, muhtemelen ARM’nin x86’ya göre ciddiye alınabileceğine inanmayan şüphecileri kazanmak için, Apple Silicon’ın Intel’e karşı sahip olduğu ana avantaj olarak performansı gerçekten zorladı.

WWDC açılış konuşması 7 Haziran TSİ 10.00’da başlayacak, bu nedenle daha fazla bilgi istiyorsanız çok uzun süre beklemenize gerek kalmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz